Energia odnawialna – budowa farm fotowoltaicznych z płytami drogowymi

Farmy fotowoltaiczne to w dzisiejszych czasach bardzo popularny temat ze względu na konieczność wytwarzania energii w sposób przyjazny dla środowiska. Jak przebiega budowa i czy slabsupermaty mogą być nieocenione przy takim projekcie?

Aby zbudować farmę fotowoltaiczną z jak największą wydajnością, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest, aby panele słoneczne zostały zainstalowane na równej powierzchni, z minimalną ekspozycją na wiatr i słońce. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie płyt drogowych. Zastosowanie takich płyt zapewni, że instalacja będzie działać sprawnie i niezawodnie.

Najczęściej spotykany typ farmy fotowoltaicznej składa się z rzędów paneli zamontowanych na słupach lub wieżach. Jednak nie zawsze jest możliwe zainstalowanie tych konstrukcji w odległych miejscach, gdzie nie ma dróg w pobliżu, aby przeprowadzić ich instalację. W takim przypadku sensowne jest zastosowanie płyt drogowych zamiast tradycyjnych płyt, ponieważ można je wykorzystać jako podstawę dla paneli fotowoltaicznych bez jakiegokolwiek wpływu na ich funkcjonalność!

Budowa farm fotowoltaicznych to duży krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Największe elektrownie fotowoltaiczne w Polsce:

  • Zwartowo (204 MW)
  • Brudzew (70MW)
  • Witnica (64MW)
  • Wielbark (62MW)
  • Stępień (58MW)

Farmy te są w stanie zasilić 153 tys. gospodarstw domowych, co odpowiada konsumpcji dwóch milionów ludzi. Największa farma w Europie Środkowo-Wschodniej, zlokalizowana w Zwartowie, już w pierwszym roku działalności wyprodukowała 1,2TWh energii elektrycznej.

Budowa tych farm wymaga przejazdu ciężkiego sprzętu przez tereny rolnicze, które często są niedostępne ze względu na nierówną powierzchnię i zły stan techniczny. Jak możemy im to ułatwić? Poprzez zastosowanie płyt drogowych! Te płyty od firmy supermats są na tyle trwałe, że można je stosować nawet na stromych zboczach czy mocno zarośniętym terenie. Są też łatwe w montażu i demontażu - w przeciwieństwie do tradycyjnych dróg asfaltowych.

Kiedy więc przyjdzie czas na prace konserwacyjne lub naprawcze w gospodarstwie, nie będziesz musiał się martwić, że podczas wykonywania tych zadań uszkodzisz swój sprzęt!

Powiązane produkty

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło