Jak czyścić maty wejściowe i wycieraczki

Maty wejściowe to doskonały sposób na utrzymanie porządku w obiektach, gdzie istnieje duże natężenie ruchu pieszych. Mowa tutaj przede wszystkim o galeriach handlowych, sklepach, biurach, hotelach czy obiektach gastronomicznych. Zadaniem mat wejściowych jest wchłanianie wilgoci oraz zatrzymywanie brudu i błota z podeszwy butów. Dobrej jakości mata pozwala na zredukowanie brudu nawet o 85 %.

Piasek, który zatrzymywany jest na wycieraczce wejściowej, nie rozprzestrzenia się, co redukuje konieczność częstego sprzątania. Mimo tego, że często nie widać, w jakim stopniu zabrudzona jest mata, to warto pamiętać o jej cyklicznym czyszczeniu. Mamy dwa wyjścia – skorzystać z usług profesjonalnych firm, albo spróbować wykonać tę czynność na własną rękę. O czym wtedy należy pamiętać?

Czyszczenie mat wejściowych – ręcznie lub odkurzaczem piorącym

Pierwszym etapem czyszczenia maty wejściowej jest bardzo dokładne jej wytrzepanie i odkurzenie, aby usunąć nadmiar brudu, w tym piasku. Matę można prać w tradycyjny sposób – za pomocą gąbki oraz szczotki. Wówczas nanosimy płyn do prania dywanów na powierzchnię maty i energicznie pocieramy włókna aż do zadowalającego efektu. Jest to jednak proces bardzo czasochłonny, a poza tym należy sporo czekać, aż mata wyschnie.

Alternatywą jest zastosowanie odkurzacza piorącego. W tym procesie na samym początku na powierzchnie maty nanosimy specjalny środek rozcieńczony z wodą i odstawiamy go na kilka minut, aby dobrze rozpuścił zanieczyszczenia. Następnie usuwamy płyn przy pomocy odkurzacza. Matę pozostawia się do wyschnięcia, by ponownie ją odkurzyć. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne szczotkowanie. Odkurzacze piorące posiadają specjalne filtry, które wychwytują kurz, roztocza, bakterie i grzyby oraz inne zanieczyszczenia.

Serwis mat – najwyższy poziom higieny

Zarówno pranie tradycyjne, jak i ekstrakcyjne nie sprawdzi się zbyt dobrze, jeżeli na terenie obiektu znajduje się wiele mat wejściowych. Samodzielne pranie dużej ilości mat jest niemal niemożliwe, gdyż zajmuje bardzo dużo czasu i energii. Żadna metoda nie jest także tak skuteczna jak profesjonalne pranie.

W takim przypadku z pomocą przychodzi serwis wycieraczek, który na swoim wyposażeniu ma profesjonalne pralki przystosowane do perfekcyjnego czyszczenia mat i wycieraczek zapewniając pełne bezpieczeństwo produktów. Podczas prania, wycieraczki nie zmieniają struktury i nie zginają się. Tylko regularne korzystanie z tego typu usług jest w stanie zagwarantować najwyższą higienę.

Powiązane produkty

Mata wejściowa wycieraczka...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 129,85 PLN

mata Classic Solutions to jedna z najbardziej wydajnych mat zbierających brud, które nadają się do prania i intensywnego używania....

Mata z logo nadrukiem...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 279,72 PLN

Mata wycieraczka z logo pralnicza COLORSTAR produkowana pod dowolny wymiar od 60 cm do 550 cm.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło