Mata antywibracyjna pod pralkę – Czy warto ją kupić?

Pralki są zwykle umieszczone na podłodze, co powoduje, że wibrują i poruszają się, gdy się kręcą. Jest to nie tylko irytujące, ale może również powodować uszkodzenia podłóg, ścian i szafek. Mata antywibracyjna pod pralką może pomóc zmniejszyć te wibracje o połowę.

Mata antywibracyjna pod pralkę to rodzaj prostokątnej podstawki pod pralkę. Sprawdza się zarówno pod pralką wolnostojącą, jak i do zabudowy, choć w drugim przypadku dokładnie zmierz, ile miejsca zajmuje. Prawdopodobnie trzeba będzie ją przyciąć, co zwykle jest możliwe, ale równa się utracie gwarancji na to akcesorium.

W macie antywibracyjnej ważne są przede wszystkim 2 rzeczy - materiał wykonania i grubość. Przeanalizujmy obie te cechy razem:

Materiał musi być koniecznie odporny na wilgoć i wystarczająco mocny, aby podtrzymać i ustabilizować pralkę, której bęben szybko wiruje i czasami wprawia w ruch nogi, które podtrzymują całą konstrukcję. Najlepszą opcją jest pianka amortyzująca, chociaż będą też porządne maty gumowe. Mają one znacznie bardziej zwartą strukturę. Na matach tego typu czasami znajduje się bieżnik lub inna struktura antypoślizgowa. Osobiście wolę maty wykonane z pianki, gdyż są odpowiednio skuteczne i zazwyczaj bardziej estetyczne niż zwykłe maty z gumy.

W jakim celu podkładamy maty pod pralkę

Głównym powodem umieszczenia maty pod pralką jest zmniejszenie hałasu i wibracji. Tak więc, jeśli masz szczególnie głośną pralkę, lub jeśli powoduje ona wibracje podłogi wokół niej, może to pomóc w utrzymaniu spokoju. Oprócz tego, jeśli masz drewniane podłogi lub podłogi laminowane, które zostały uszkodzone przez rozlany płyn lub wodę z samej pralki w przeszłości, to umieszczenie maty pod spodem będzie chronić przed dalszymi uszkodzeniami.

Kolejną korzyścią z używania takiego produktu jest to, że pomaga on utrzymać pralkę na miejscu. Jeśli obawiasz się, że Twój obecny model może się przesuwać podczas użytkowania i powodować problemy z innymi urządzeniami (lub nawet spaść na kogoś), to mając coś takiego pod spodem możesz zapobiec obu tym scenariuszom.

Ostatnią rzeczą, jaką chciałem, było to, aby stopy moich nowych pralek zaczepiły się o ich maty, gdy zbytnio się poruszały (nawet jeśli nie były dokładnie lekkie), więc pomyślałem, że warto zainwestować w jakieś gumowane alternatywy:

Mata pod pralkę: Czy naprawdę warto kupić?

  • Tak, warto kupić. Tak, mata antywibracyjna może pomóc zmniejszyć ryzyko awarii.

Pralka, która porusza się po łazience, jest narażona na kilka usterek i awarii. W końcu jest podłączony do systemu wodnego i sieci energetycznej. Ogranicza ją długość połączeń, która nie powinna być nagle przekroczona.

Drugą kwestią jest układ piorący. Bęben, zwłaszcza przy dużych prędkościach w fazie wirowania, musi być równy z podłożem. Jeśli tak nie jest, może ulec awarii. Również łożyska będą się wtedy znacznie szybciej zużywać. A wiedz, że nie wszystkie pralki mają wymienne łożyska, więc naprawa tego elementu nie zawsze jest możliwa.

Tak więc stabilizacja urządzenia ma duży wpływ na jego niezawodność. Ponownie jednak wrócę do rady z wcześniejszych lat: przede wszystkim zadbaj o wypoziomowanie sprzętu (jeśli z jakiegoś powodu porusza się podczas wirowania). Jeśli z jakiegoś powodu i tak potrzebujesz maty antywibracyjnej (na przykład ze względu na hałas), to jak najbardziej warto wtedy kupić matę antywibracyjną

Maty pod pralki: Jakie są rodzaje mat?

Należy jednak wiedzieć, że istnieje kilka różnych rodzajów mat wibracyjnych.

Najlepszym rodzajem maty jest guma, która skutecznie pochłania drgania i zapobiega ich przenoszeniu na pralkę i znajdującą się pod nią podłogę. Guma jest również niezwykle trwała i długowieczna. Drugim najlepszym typem maty jest filc (zazwyczaj w formie tkanej), który może zaoferować podobne wyniki jak guma, zapewniając jednocześnie dodatkowe wsparcie dla ponadwymiarowej pralki lub urządzenia. Pianka może być również używana jako pochłaniacz wibracji, ale nie jest tak skuteczna jak guma czy filcowa mata, może wręcz pogorszyć sprawę, wchłaniając wodę z rozlanych na podłogę płynów.

Maty pod pralki: Wady ?

Maty antywibracyjne mają swoje wady i zalety.

Są świetne do utrzymania sprzętu pralniczego od grzechotania i robienia hałasu, ale mogą zakłócić estetykę pomieszczenia, w którym znajduje się sprzęt pralniczy. Niektórzy ludzie są bardzo wrażliwi na to.

Maty wygłuszające są zazwyczaj czarne lub szare i mogą średnio pasować do aranżacji. Trzeba wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia jakości maty. Jeśli wydasz 10 czy 15 złotych na to akcesorium, nie licz na niesamowitą trwałość i skuteczność. Polecam celować w lepsze maty, które i tak nie są drogie, kosztując na przykład 40 - 50 złotych.

Miejcie też na uwadze pewne alternatywy: mniejsze maty gumowe; zwykłe podkładki pod stopy; itp. Moim zdaniem jednak maty antywibracyjne są nadal najskuteczniejsze z tej grupy - choć kosztują nieco więcej niż ich wymiary i cena.

Jak zainstalować matę pod pralką

Będziesz potrzebował:

  • Poziom "A

  • Śrubokręt

  • miarka lub linijka (opcjonalnie)

Proces ten jest dość prosty. Być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę, jeśli nie jesteś pewien, co robisz, ale w przeważającej części można to zrobić samodzielnie. Najpierw upewnij się, że Twoja pralka jest w dobrym stanie i gotowa do użycia przed przystąpieniem do tego przewodnika po instalacji. Po sprawdzeniu, że wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem, zarezerwuj trochę czasu na zainstalowanie maty antywibracyjnej pod pralką.

Dobra mata zmniejszy wibracje i hałas del Twojej pralki o połowę.

Dobra mata zmniejszy wibracje i hałas del Twojej pralki o połowę. Zła mata nie zrobi różnicy, lub co gorsza, pogorszy sytuację. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać dobrą matę antywibracyjną:

  • Upewnij się, że jest twarda! Zbyt miękki i twoja pralka będzie miała trudny czas stojąc na nim. Zbyt twarda i nie będzie się toczyć prawidłowo. Powinieneś być w stanie stanąć na niej bez zapadania się za bardzo, ale nie tak twarda, że nie możesz się swobodnie poruszać bez poczucia, że w każdej chwili się przewrócisz.

  • Upewnij się, że mata jest wystarczająco duża! Jeśli Twoja pralka nie jest toczenia się swobodnie na górze, to nie ma sensu umieścić jeden w pierwszej kolejności teraz nie ma? Najlepszą rzeczą w tych matach jest jednak to, jak łatwo można je przenieść w razie potrzeby; wystarczy podnieść jeden koniec i zsunąć dowolną powierzchnię (lub osobę), która znajdowała się pod spodem, zanim przeniesiemy je na miejsce, gdzie będą potrzebne następnym razem!

Podsumowanie

Wibracje i hałas to dwie rzeczy, których nikt nie lubi, zwłaszcza jeśli chodzi o pralki. Dobra mata zmniejszy wibracje i del hałasu Twojej pralki o połowę. Warto w nią zainwestować, jeśli masz drogie urządzenie lub jeśli nie chcesz, aby denerwujące dźwięki zakłócały Twoją codzienność.

Na pierwszy rzut oka maty antywibracyjne wydają się być dość prostym akcesorium. Pochłaniają wstrząsy, wibracje i drgania pralki, jednocześnie redukując hałas, jeśli nogi pralki go generują.

Ale to nie wszystko, co potrafią! Wiesz już, że maty antywibracyjne mogą zmniejszyć dyskomfort podczas opróżniania lub napełniania bębna. Ale czy wiesz również, że ułatwiają one wysuwanie ubrań z bębna?

Przesuwając matę tak, aby wystawała dalej spod pralki, możesz położyć na niej kolano podczas wyjmowania lub dodawania ubrań - a to sprawi, że wszystko będzie dla Ciebie wygodniejsze!

Powiązane produkty

Mata antywibracyjna pod...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 28,00 PLN

Mata anty wibracyjna pod pralkę lub inne urządzenie kolor czarny

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło