Mata informacyjna a zwiększenie bezpieczeństwa w firmie

Obowiązkiem w przypadku każdego zakładu pracy lub obiektu użyteczności publicznej jest odpowiednie oznakowanie poprawiające bezpieczeństwo w razie losowych wydarzeń. Jak w takich miejscach radzą sobie maty informacyjne?

Mata informacyjna – bezpieczeństwo w miejscu pracy

Znaki BHP powinny występować na linii wzorku we wszystkich miejscach, w których występuje specyficzne zagrożenie, lub przed wejściem do pomieszczeń, w których istnieje zagrożenie ogólne.

Rodzaje mat i ich funkcje

Funkcje oraz rodzaj mat informacyjnych powinny być dostosowane do potrzeb użytkowników. Maty informacyjno -wizualne tworzone są przede wszystkim z gumy nitrylowej. Duży ciężar mat informacyjnych zapobiega ich przemieszczeniu.

Maty dzielimy na ostrzegawcze oraz informacyjne. Te pierwsze są odporne na światło, przebarwienia oraz przetarcia. Drugie natomiast stosowane są np. w sklepach w celu informowania np. o drodze do konkretnego działu.
Likwidują zanieczyszczenia oraz posiadają właściwości antypoślizgowe.

W centrach handlowych mata informacyjna może służyć zarówno do usuwania zabrudzeń, jak i w celu powiadamiania klientów o godzinach i dniach pracy sklepów.

Maty informacyjne – dlaczego warto?

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na dodatkowe oznakowania na podłodze ze względów bezpieczeństwa. Naklejki cechują się niską trwałością, tak więc dobrym rozwiązaniem są maty informacyjne. Takie rozwiązanie odznacza się wysoką odpornością oraz możliwością indywidualnego dopasowania rozmiaru, dzięki czemu wszelkie informacje będą dobrze widoczne.
Rolą mat informacyjnych jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie danego obiektu.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło