Maty higieniczne to zdrowsze i bezpieczniejsze natryski i szatnie.

Po co są maty higieniczne? 

Publiczne obiekty sportowe i rekreacyjne, rzadko podległe urzędom ds. zdrowia, to idealne miejsca dla rozwoju bakterii powodujących zakażenia.

W obiektach takich stosuje się pewne zasady ograniczające rozprzestrzenianie się zakażeń, w tym zakaz wchodzenia w butach (aby nie wnosić brudu i zanieczyszczeń), obowiązek wejścia pod prysznic przed wejściem do basenu, higienę rąk, procedury mycia i dezynfekcji, unikanie wspólnego używania ręczników i przedmiotów osobistych stykających się z nagą skórą. 
Ostatnie przypadki zakażenia gronkowcem (MRSA - gronkowiec złocisty odporny na metycylinę), do których doszło w salach gimnastycznych i szatniach spowodowały, że większą uwagę zwraca się na kwestie higieny w prysznicach, 
salach gimnastycznych, szatniach czy przebieralniach. Maty higieniczne to kluczowy komponent polityki higieny. Zawierają one środek antymikrobowy ograniczający rozwój bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, wysypkę, oraz zakażenie stóp czy skóry. Mata jest ciepła i wygodna, izoluje użytkowników od zimnej i często mokrej podłogi oraz jest antypoślizgowa. 

Po co antypoślizgowość?

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na basenach, w przebieralniach, szatniach, pod prysznicami jest poślizgnięcie się na mokrej i śliskiej posadzce. Problem potęguje dodatkowo używanie szamponów, mydła i olejków. 
Z tego powodu maty higieniczne opracowuje się również pod kątem bezpiecznego chodzenia w miejscach, gdzie duża ilość wody, olejków, szamponów, itd. powoduje, że posadzka czy płytki są bardzo śliskie. 
Powierzchnia antypoślizgowa zapewnia przyczepność, pozostając jednocześnie ciepłą i wygodną. Spodnia część maty dobrze trzyma się podsadzki czy podłogi, zapobiegając przesuwaniu się.

Po co maty?

Materiały antypoślizgowe nie są wieczne. Wykładziny antypoślizgowe są po myciu zapchane mikroskopijnymi plamami (białka, tłuszczu i oleju).
Aby zachować skuteczność wykładzin antypoślizgowych na basenach trzeba by je bez przerwy sprawdzać, konserwować I wymieniać.
Jeśli tak nie będzie, obszar dookoła basenu będzie niebezpiecznie śliski i łatwo tam będzie o upadek i poważne obrażenia.
Maty podłogowe Notrax wykonane są ze specjalnych materiałów zapewniających dobrą przyczepność do podłoża oraz natychmiastowe odprowadzanie płynów, co stanowi skuteczne, niedrogie i trwałe rozwiązanie mające na celu zmniejszenie ryzyka upadków.
Maty higieniczne Notrax poszerzył gamę mat higienicznych i oferuje teraz wyroby dla lekkich, średnich I ciężkich warunków użytkowania.
Unikalna konstrukcja mat zapewnia nie tylko natychmiastowe odprowadzanie wody i antypoślizgowość, ale również ogranicza rozwój drobnoustrojów powodujących choroby skóry.
Otwarta siatka pozwala na łatwe odpływanie wody, a podniesiona struktura zapewnia napowietrzanie niezbędne dla szybkiego schnięcia i uniemożlwiające „pływanie” maty.
Maty produkowane są z PCV lub polietylenu, materiałów odpornych na olejki z mydeł I szamponów oraz na chlor często stosowany na basenach i w obiektach rekreacyjnych. Maty dostępne są w rolkach lub w postaci arkuszy, łatwych do ułożenia, łączenia I dopasowania do kształtu przejść, szatni, pryszniców, saun czy basenów. Miękkie i ciepłe dla wygody stóp

Wytrzymałe maty higieniczne podnoszą bezpieczeństwo w miejscach takich jak prysznice. 
Antypoślizgowa powierzchnia jest antypoślizgowa i wygodna dla bosych stóp. 
Bakteriobójcze doadatki do twrzywa z jakich wykonane są maty zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów na powierzchni maty. 
Maty są higieniczne i znajdują zastosowanie w przebieralniachm basenach publicznych, saunach, pod prysznicami

Otwarta budowa mat pozwala na łatwy odpływ wody, mydła, szamponów w miejscach gdzie bardzo ważną sprawą jest dobra przyczepność.

Maty sa łatwe w czyszczeniu, układaniu.

Zalecane zastosowania:

  • Prysznice i natryski,
  • przebieralnie,
  • baseny,
  • sauny itp