Maty basenowe antypoślizgowe  i higieniczne

Maty higieniczne basenowe to zdrowsze i bezpieczniejsze natryski i szatnie.

Po co są maty basenowe i higieniczne? 

Publiczne obiekty sportowe i rekreacyjne, rzadko podległe urzędom ds. zdrowia, to idealne miejsca dla rozwoju bakterii powodujących zakażenia.

W obiektach takich stosuje się pewne zasady ograniczające rozprzestrzenianie się zakażeń, w tym zakaz wchodzenia w butach (aby nie wnosić brudu i zanieczyszczeń), obowiązek wejścia pod prysznic przed wejściem do basenu, higienę rąk, procedury mycia i dezynfekcji, unikanie wspólnego używania ręczników i przedmiotów osobistych stykających się z nagą skórą. 
Ostatnie przypadki zakażenia gronkowcem (MRSA - gronkowiec złocisty odporny na metycylinę), do których doszło w salach gimnastycznych i szatniach spowodowały, że większą uwagę zwraca się na kwestie higieny w prysznicach, salach gimnastycznych, szatniach czy przebieralniach. 

Maty higieniczne to kluczowy komponent polityki higieny. Zawierają one środek antymikrobowy ograniczający rozwój bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, wysypkę, oraz zakażenie stóp czy skóry. Mata jest ciepła i wygodna, izoluje użytkowników od zimnej i często mokrej podłogi oraz jest antypoślizgowa. 

Po co antypoślizgowość w matach basenowych?

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na basenach, w przebieralniach, szatniach, pod prysznicami jest poślizgnięcie się na mokrej i śliskiej posadzce. Problem potęguje dodatkowo używanie szamponów, mydła i olejków. 
Z tego powodu maty higieniczne opracowuje się również pod kątem bezpiecznego chodzenia w miejscach, gdzie duża ilość wody, olejków, szamponów, itd. powoduje, że posadzka czy płytki są bardzo śliskie. 
Powierzchnia antypoślizgowa zapewnia przyczepność, pozostając jednocześnie ciepłą i wygodną. Dolna część maty basenowej dobrze trzyma się podsadzki czy podłogi, zapobiegając przesuwaniu się.

Po co maty basenowe?


Materiały antypoślizgowe nie są wieczne. Wykładziny antypoślizgowe są po myciu zapchane mikroskopijnymi plamami (białka, tłuszczu i oleju).
Aby zachować skuteczność wykładzin antypoślizgowych na basenach trzeba by je bez przerwy sprawdzać, konserwować I wymieniać.
Jeśli tak nie będzie, obszar dookoła basenu będzie niebezpiecznie śliski i łatwo tam będzie o upadek i poważne obrażenia.
Maty basenowe podłogowe supermaty wykonane są ze specjalnych materiałów zapewniających dobrą przyczepność do podłoża oraz natychmiastowe odprowadzanie płynów, co stanowi skuteczne, niedrogie i trwałe rozwiązanie mające na celu zmniejszenie ryzyka upadków.

Maty higieniczne poszerzył gamę mat higienicznych i oferuje teraz wyroby dla lekkich, średnich I ciężkich warunków użytkowania.
Unikalna konstrukcja mat zapewnia nie tylko natychmiastowe odprowadzanie wody i antypoślizgowość, ale również ogranicza rozwój drobnoustrojów powodujących choroby skóry.
Otwarta siatka pozwala na łatwe odpływanie wody, a podniesiona struktura zapewnia napowietrzanie niezbędne dla szybkiego schnięcia i uniemożliwiające „pływanie” maty.

Maty produkowane są z PCV lub polietylenu, materiałów odpornych na olejki z mydeł I szamponów oraz na chlor często stosowany na basenach i w obiektach rekreacyjnych. Maty dostępne są w rolkach lub w postaci arkuszy, łatwych do ułożenia, łączenia I dopasowania do kształtu przejść, szatni, pryszniców, saun czy basenów. 


Miękki i ciepłe dla wygody stóp

Wytrzymałe maty higieniczne podnoszą bezpieczeństwo w miejscach takich jak prysznice. 
Antypoślizgowa powierzchnia jest antypoślizgowa i wygodna dla bosych stóp. 
Bakteriobójcze dodatki do tworzywa, z jakich wykonane są maty zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów na powierzchni maty. 
Maty są higieniczne i znajdują zastosowanie w przebieralniach basenach publicznych, saunach, pod prysznicami

Otwarta budowa mat pozwala na łatwy odpływ wody, mydła, szamponów w miejscach, gdzie bardzo ważną sprawą jest dobra przyczepność.

Maty basenowe są łatwe w czyszczeniu, układaniu.

Zalecane zastosowania:

  • Prysznice i natryski,
  • przebieralnie,
  • baseny,
  • sauny itp

Powiązane produkty

Mata basenowa Akwadek...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 355,88 PLN

Mata basenowa higieniczna, antypoślizgowa, dostosowana do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu w pomieszczeniach wewnętrznych oraz zewnętrznych....

Mata basenowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 283,43 PLN

Mata basenowa antypoślizgowa Higieniczna  - siatka. Szerokość 91 cm lub 122 cm

Mata basenowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 126,77 PLN

Basenowa mata antypoślizgowa to nowoczesne rozwiązanie, które charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i praktycznym, bezpiecznym dla...

Mata basenowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 153,93 PLN

mata basenowa - Dwa rodzaje  wykładzin drenażowych tworzących zdrowsze środowisko w pomieszczeniach natryskowych. 

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło