Maty dezynfekcyjne w gospodarstwach rolnych

Celem niniejszego artykułu jest ukazanie, że niezbędność stosowania mat dezynfekcyjnych w polskich gospodarstwach rolnych przede wszystkim wynika z kluczowych zasad tak zwanej bioasekuracji w występującej produkcji zwierzęcej.


Ma to znaczenie w szczególności przed afrykańskim pomorem świń bądź nawet grypą ptaków.


Supermaty.pl posiada pełną ofertę zróżnicowanych mat dezynfekcyjnych z ważnymi certyfikatami oraz dostępnych w zróżnicowanych wymiarach, a także rodzajach.

Można zauważyć, że maty dezynfekcyjne spełniają istotną rolę ochronną przed tak zwanymi patogenami, które są jednak przenoszone na obuwiu poprzez obsługę bądź nawet transport niezbędnych pojazdów.

W związku z tym maty powinny znajdować się napewno przed wejściami, jak i również wyjściami do budynków inwentarskich.

Jednak tutaj powinny się znajdować przy każdych drzwiach. Doskonale, gdy są one umiejscowione w bramie wjazdowej na obszar gospodarstwa.
Jednak miejmy na uwadze, że nie jest to koniecznością. W zależności od przyjętego zastosowania dostępne wymiary mat występują w zróżnicowanej długości oraz szerokości. Zatem to właśnie maty dezynfekcyjne przed wejściem oraz wyjściem do chlewni, a niekiedy nawet kurnika mają najczęściej szerokość nie mniejszą niż dostępna szerokość wejścia bądź wyjścia. Jest tutaj mowa o przedziale od czterech do pięciu centymetrów grubości bądź także nie mniej niż jeden metr długości.

Natomiast w odniesieniu do pojazdów wjeżdżających, jak i również wyjeżdżających na teren gospodarstwa preferowana długość nie może być mniejsza niż dostępny obwód koła pojazdu. Natomiast szerokość musi być identyczna jak szerokość wjazdu bądź wyjazdu.
Doskonale, jeżeli prowadzimy taką to dezynfekcje racic naszych zwierząt, które w większości przypadków przepędzamy na wybieg. Jest to niezwykle istotna czynność w odniesieniu do chorób czy urazów kończyn.
To właśnie one wpływają  na idealną wydajność. Ciekawostką jest, że krowy wracające z wybiegu bądź także z pastwisk tak naprawdę w każdym przypadku przenoszą drobnoustroje, także te zagrażające ich zdrowiu. Warto także ukazać, że maty przeznaczone do dezynfekcji racic są zdecydowanie grubsze, posiadają także w przybliżeniu 10 cm, tak żeby racice zostały odpowiednio zdezynfekowane także w okolicy tak zwanej pęciny.

Ukazuje się, że maty wejściowe muszą charakteryzować się między innymi: wytrzymałością na ścieranie czy również możliwością wymiany tak zwanej wkładki poliuretanowej bądź odpornością czy dobrą chłonnością. Na uwagę zasługuje także zapobieganie rozlewania ukazywanego preparatu dezynfekującego.
Natomiast spodnia strona musi posiadać powierzchnię antypoślizgową, która to zapobiega przemieszczeniu podczas użytkowaniu.
Poza tym materiał wybranej przez nas maty musi dać się dość łatwo zamieść, a także umyć.

Przedstawia się poza tym, że dostępne maty złożone są z pokrowca, który to posiada zamek błyskawiczny. Natomiast wewnątrz występuje pianka poliuretanowa.

Zaletą jest to, że łatwo jest ją wymieniać. Miejmy jednak na uwadze, że maty dezynfekcyjne muszą być codziennie zamiatane, a pianka oraz pokrowiec płukane w przypadku wystąpienia zabrudzenia.

Powiązane produkty

Mata dezynfekcyjna Sani...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 116,62 PLN

Przeznaczona mata dezynfekcyjna do czyszczenia butów, polecana przy wejściach na wszelkie obszary przetwórstwa żywności.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło