Maty hodowlane, Maty do stajni, Maty do obory

Gumowe maty do stajni są praktycznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem. Patent ten raz wypróbowany, nie zostanie nigdy zamieniony na inny.

Maty hodowlane zazwyczaj produkowane są w prostokątnych lub kwadratowych odcinkach, na krawędziach wykończone są one zębami typu puzzle. Ich montaż jest  bezproblemowy, a nawet przyjemny.
Tego typu łączenie pozwala na idealne przyleganie poszczególnych części do siebie, bez żadnych przerw, w których mogłyby zbierać się zanieczyszczenia.

Gumowe maty hodowlane są również łatwe w utrzymaniu czystości, a regularnie czyszczone i konserwowane, z pewnością będą służyć niezawodnie przez wiele długich lat. Dzięki podziałowi na mniejsze części, praktycznie w dowolnej chwili można odłączyć pojedyncze elementy maty w celu dokładnego ich umycia.
Ich elastyczna, porowata struktura gumy pozwala na przepuszczanie różnego rodzaju płynnych zanieczyszczeń.

Właśnie dzięki temu jest to doskonałe rozwiązanie w boksie, gdzie odizolują zwierzę od zimnej posadzki. Jest to ogromna oszczędność na ściółce oraz łatwość w utrzymaniu czystości i odpowiedniej higieny. Warto dodać, że maty działają antypoślizgowo i można je także zastosować w miejscach o podwyższonej wilgotności – jak na przykład myjka.

Zwiększy to bezpieczeństwo oraz komfort koni – a nawet ludzi, którzy korzystają z prysznica. Dzięki wysokiej odporności na naciski takie jak na przykład pojazdy rolnicze czy też duże zwierzęta, maty te mogą być również stosowane w stajennych przejściach i korytarzach.

Rewelacyjnie spełniają one funkcję izolacji oraz doskonale tłumią wszelkie wibracje i hałasy. Szczególnie przydaje się to w stajniach czy halach, gdzie jest duża, pusta przestrzeń, która potęguje każdy dźwięk.
Te gumowe maty do obory są w pełni bezpieczne dla zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt, a przede wszystkim antyalergiczne. Jest to podstawa szczególnie w przypadku koni z astmą czy też licznymi alergiami. Ściółka dla takich zwierząt jest dużo droższa i musi być w odpowiedni sposób przechowywana i częściej wymieniana.

Zastosowanie tychże gumowych elementów izolacyjnych, w dużej mierze rozwiązuje ten problem i zdecydowanie ułatwia życie zwierzętom oraz ich opiekunom.
Materiał z jakich wykonana jest mata, jest całkowicie odporny na warunki atmosferyczne.
Bez obaw możemy go stosować na zewnątrz budynku, w przejściach czy w miejscach po prostu narażonych na dużą eksploatację. Opisywane maty hodowlane to specjalnie prefabrykowane maty, które powstały z mieszanki granulatu gumowego pierwotnego i po regeneracji. Właśnie poprzez swoją porowatą strukturę maty zapewniają bezpieczeństwo zwierzętom i minimalizują ryzyko upadku.

Jak wiadomo, każdemu opiekunowi zależy na jak najwyższym komforcie własnym oraz zwierząt. Liczy się także ekonomiczność i ekologiczność danego rozwiązania. Opisane maty hodowlane są innowacyjną odpowiedzią rynku właśnie na te potrzeby.
Jest to doskonała inwestycja, która szybko się zwracająca i zapewnia spokój przez wiele lat.

 

 

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć