Gumowe maty do stajni są praktycznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem. Patent ten raz wypróbowany, nie zostanie nigdy zamieniony na inny.

Maty hodowlane zazwyczaj produkowane są w prostokątnych lub kwadratowych odcinkach, na krawędziach wykończone są one zębami typu puzzle. Ich montaż jest  bezproblemowy, a nawet przyjemny.
Tego typu łączenie pozwala na idealne przyleganie poszczególnych części do siebie, bez żadnych przerw, w których mogłyby zbierać się zanieczyszczenia.

Gumowe maty hodowlane są również łatwe w utrzymaniu czystości, a regularnie czyszczone i konserwowane, z pewnością będą służyć niezawodnie przez wiele długich lat. Dzięki podziałowi na mniejsze części, praktycznie w dowolnej chwili można odłączyć pojedyncze elementy maty w celu dokładnego ich umycia. Ich elastyczna, porowata struktura gumy pozwala na przepuszczanie różnego rodzaju płynnych zanieczyszczeń.

Właśnie dzięki temu jest to doskonałe rozwiązanie w boksie, gdzie odizolują zwierzę od zimnej posadzki. Jest to ogromna oszczędność na ściółce oraz łatwość w utrzymaniu czystości i odpowiedniej higieny. Warto dodać, że maty działają antypoślizgowo i można je także zastosować w miejscach o podwyższonej wilgotności – jak na przykład myjka.

Zwiększy to bezpieczeństwo oraz komfort koni – a nawet ludzi, którzy korzystają z prysznica. Dzięki wysokiej odporności na naciski takie jak na przykład pojazdy rolnicze czy też duże zwierzęta, maty te mogą być również stosowane w stajennych przejściach i korytarzach. Rewelacyjnie spełniają one funkcję izolacji oraz doskonale tłumią wszelkie wibracje i hałasy. Szczególnie przydaje się to w stajniach czy halach, gdzie jest duża, pusta przestrzeń, która potęguje każdy dźwięk. Te gumowe maty do obory są w pełni bezpieczne dla zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt, a przede wszystkim antyalergiczne. Jest to podstawa szczególnie w przypadku koni z astmą czy też licznymi alergiami. Ściółka dla takich zwierząt jest dużo droższa i musi być w odpowiedni sposób przechowywana i częściej wymieniana.

Zastosowanie tychże gumowych elementów izolacyjnych, w dużej mierze rozwiązuje ten problem i zdecydowanie ułatwia życie zwierzętom oraz ich opiekunom.
Materiał z jakich wykonana jest mata, jest całkowicie odporny na warunki atmosferyczne. Bez obaw możemy go stosować na zewnątrz budynku, w przejściach czy w miejscach po prostu narażonych na dużą eksploatację.
Opisywane maty hodowlane to specjalnie prefabrykowane maty, które powstały z mieszanki granulatu gumowego pierwotnego i po regeneracji. Właśnie poprzez swoją porowatą strukturę maty zapewniają bezpieczeństwo zwierzętom i minimalizują ryzyko upadku.

Jak wiadomo, każdemu opiekunowi zależy na jak najwyższym komforcie własnym oraz zwierząt. Liczy się także ekonomiczność i ekologiczność danego rozwiązania. Opisane maty hodowlane są innowacyjną odpowiedzią rynku właśnie na te potrzeby. Jest to doskonała inwestycja, która szybko się zwracająca i zapewnia spokój przez wiele lat.