Maty wejściowe obiektowe systemowe wewnętrzne

W wielkopowierzchniowych budynkach handlowych ze strefami o dużym natężeniu ruchu może występować nawet 5000 przejść dziennie.

W budynkach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu system mat wejściowych przynosi wymierne korzyści.
Odpowiedni system mat wejściowych przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu, poprawy akustyki, wydłużenia okresu trwałości tworzyw, z których wykonano podłogę we wnętrzu, oraz redukcji kosztów sprzątania i konserwacji.

Tylko odpowiednie określenie, jaka mata wejściowa jest potrzebna, zagwarantuje wszystkie korzyści zastosowanego rozwiązania. Rodzaj i rozmiar położonej maty zależy od natężenia ruchu, użytkowania budynku, otoczenia, w jakim znajduje się budynek, oraz wielu innych czynników.

Funkcjonalność Rozmiar, tworzywo i gęstość maty wpływają na jej trwałość, zdolność wchłaniania wody i usuwania brudu – im te zdolności są większe, tym lepiej. Włókna poliamidowe  polipropylenowe są mocne i trwałe, dzięki czemu wytrzymują szczotkowanie i szorowanie, oraz odporne na zagniecenia, co oznacza, że zachowują swoją strukturę nawet w wejściach o dużej powierzchni i natężeniu ruchu. Maty odporne na zagniecenia są bardziej wytrzymałe na zużycie i dłużej zachowują swój wygląd i funkcjonalność w warunkach dużeg natężenia ruchu. 
Poliamid jest wyjątkowo chłonny, a także plamoodporny 

Aby szorowanie, czyszczenie i suszenie było skuteczne, podeszwy powinny dotknąć maty co najmniej trzy razy. Z zasady przyjmuje się, że po 2 pierwszych metrach odpowiednia powierzchnia tekstylna wyłapuje 42% wody i brudu, po 4 metrach – do 65%, a po 6 metrach – do 90%.
LEED zaleca ponadto stosowanie stałych systemów wejściowych o długości przynajmniej 3 metrów (min. 1,8 metra w poprzednich wersjach LEED).

Bezpieczeństwo

Mokre, śliskie powierzchnie są niebezpieczne. Gdy pada deszcz lub śnieg, wejścia szybko stają się mokre. Mniejsze lub nieodpowiednie maty szybko nasiąkają, pogarszając sytuację. 
Bardzo brudne maty pozwalają na roznoszeniezarazków wewnątrz budynków. Maty wejściowe powinny charakteryz ować się wyższym wskaźnikiem absorpcji, aby odpowiednio osuszać obuwie. Zdolność do wchłaniania od 4 do 6 litrów wody na metr kwadratowy jest odpowiednia do obszarów o bardzo dużym natężeniu ruchu.Wejścia stają się także głównymi wyjściami podczas pożaru lub w innych sytuacjach awaryjnych. 
Ponieważ wymagania  przeciwpożarowe różnią się w zależności od typu budynku, typu wejścia i rodzaju systemu mat wejściowych, wybierając system mat wejściowych, warto zapoznać się z wytycznymi straży pożarnej.

Dostępność

Wejście powinno być dostępne dla wszystkich, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej i sklepach. Według wytycznych projektów architektonicznych wejścia muszą być odpowiednie dla osób korzystających z wózków inwalidzkich oraz urządzeń wspomagających poruszanie się. Powierzchnia podłogi powinna być przyjazna dla wózków, chronić przed potknięciem i usuwać wodę z kół i podeszew, aby podłogi w budynku nie były śliskie.
Maty wejściowe oraz maty układane we wnękach muszą leżeć równo z powierzchnią podłogi, a ewentualne różnice między poziomem podłogi a matą nie powinny przekraczać 6–12 mm (¼” do ½”). 
Wykładziny powinny mieć niskie runo i być bezkierunkowe, aby zapewniać łatwy przejazd wózków inwalidzkich i przejście osobom poruszającym się o kulach. 
Należy unikać mat kokosowych, o głębokim runie i nadmiernie żłobionych wykładzin.
Najlepiej, aby rama wpustowa w głównym wejściu była takiej samej szerokości jak wejście. Utrzymanie skuteczności zależy od czyszczenia i odpowiedniej konserwacji. 
Maty wejściowe spełniają swoją funkcję optymalnie, gdy są regularnie czyszczone. Łączą szczotkowanie z odkurzaniem i metodą ekstrakcyjną, można wydłużyć żywotność maty. 
Maty zamontowane na stałe należy regularnie konserwować i dokładnie czyścić, aby usunąć nagromadzone zarazki, które w przeciwnym wypadku mogłyby zostać rozniesione po budynku. 

W planie konserwacji powinno znaleźć się codzienne odkurzanie powierzchni, zwłaszcza w strefach o dużym natężeniu ruchu, które zapobiega gromadzeniu się zabrudzeń i wcieraniu ich w matę.  Cotygodniowe szczotkowanie poprawia efekty odkurzania, luzując włókna i ułatwiając dostęp do zabrudzeń pod spodem. 
Szczotkowanie ułatwia również dostęp powietrza do włókien, co przyspiesza wysychanie. 
Comiesięczne szamponowanie metodą ekstrakcyjną oczyszcza włókna i usuwa wszelkie pozostałe
zabrudzenia.

Personalizacja

Maty wejściowe są produkowane w rolkach długości około 20 metrów. Zespół produkcyjny Notrax® przygotowuje każdy produkt Notrax® na zamówienie, według dokładnych wymiarów podanych przez
klienta. Prawie wszystkie produkty można dopasować pod względem długości i wykończenia, w tym również dobrać krawędzie fazowane do wykończenia maty. 
Na zamówienie możemy przygotować takżenietypowe kształty: koła, półksiężyce i łuki. Wszystkie maty na zamówienie mogą być dostarczane z akcesoriami, takimi jak krawędzie fazowane czy taśma rzepowa do łączenia na szerokość.

Montaż

Rama wpustowa to rama umieszczana w zagłębieniu w wejściach, pod drzwiami automatycznymi lub obrotowymi. Rama zapewnia ułożenie maty równo z poziomem podłogi oraz jej stabilność, a także pomaga zatrzymać brud między czyszczeniem. Aby idealnie dopasować matę  umieszczaną we wpuście, należy wybrać odpowiednią grubość, tak aby mata była ułożona równo z poziomem podłogi, a drzwi mogły się swobodnie zamykać  Wypełnienia do wpustów są dostępne w różnych grubościach, dzięki czemu można je dopasować do głębokości istniejących wpustów. 
Klejenie nie zawsze jest konieczne. Bardzo trwałe maty zwykle nie zmieniają położenia w ramach wpustowych. W większych wejściach, gdzie może być konieczne podklejenie maty, zaleca się użycie dwustronnej taśmy do winylu lub kleju bezrozpuszczalnikowego.

Powiązane produkty

Mata gumowa z najazdem...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 141,82 PLN

Stylowa wolnoleżąca mata gumowa. Nadaje się do stosowania w ekstremalnych warunkach pogodowych. Super jakość

Mata wejściowa wycieraczka...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 129,85 PLN

mata Classic Solutions to jedna z najbardziej wydajnych mat zbierających brud, które nadają się do prania i intensywnego używania....

Wycieraczka mata wejściowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 430,00 PLN

Wycieraczka Perła jest rozwizaniem o wyjątkowo twardej i sztywnej strukturze, dzięki której możliwe jest skuteczne pozbycie się brudu, pyłu i...

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło