Rola mat antypoślizgowych w transporcie

Tym razem postanowiliśmy Państwu przedstawić gumowe maty antypoślizgowe, które bardzo często używane są w szeroko pojętym transporcie. Producenci zaznaczają, że ich popularność nie jest w żaden sposób przypadkowa.

Na przykład w transporcie tak zwanych towarów paletowanych ogromnym problemem okazuje się być bardzo częste unieruchamianie ładunku. Częściowym rozwiązaniem okazuje się być zastosowanie dość popularnych pasów transportowych. Jednak musimy być świadomi, iż nie w każdej sytuacji wystarczająco będą mogły zabezpieczyć nasze palety przed czynnością przesuwania się.
Ukazana metoda jest zdecydowanie bardziej skuteczna, gdy dochodzi do połączenia jej z dobrze dobranymi matami antypoślizgowymi. To właśnie one odpowiedzialne są za powiększanie siły tarcia pomiędzy podłogą ładowni, jak i również paletą. Skutkuje to zmniejszeniem ryzyka uszkodzenia każdego ładunku.

W tym miejscu pojawia się duży wachlarz pytań w tym temacie, do których zalicza się między innymi:  o czym należy wiedzieć w tym temacie? Które maty antypoślizgowe są używane przez współczesne firmy transportowe? Na jakie koszty musimy przygotować się planując ich zastosowanie?

Maty antypoślizgowe nazywane są podkładkami, które tworzone zostają ze specjalnego granulatu gumowego. 

Przedstawiany materiał w połączeniu z prawidłową fakturą skutkuje tym, że ukazywane maty poprawiają przyczepność używanych palet. Skutkuje to tym, iż przewoźnik ma szansę użycia zdecydowanie mniejszej ilości posiadanych pasów transportowych, a to istotne okazuje się w występującym transporcie ładunków niezwykle wrażliwych na występujące uszkodzenia.
Jest to niezwykle efektywna metoda mająca także za zadanie powiększenia współczynnika tarcia zarówno pomiędzy paletą, jak i także metalową podłogą w przedziale nawet z 0,2 do maksymalnie 0,6.

Ciekawostką okazuje się także być, że na szczególną popularność przedstawianego rozwiązania w ogromnym stopniu wpływa w szczególności fakt, iż wszelkie transportowe maty antypoślizgowe spotyka się w zróżnicowanych rozmiarach. Zatem, za pomocą właśnie takiego rozwiązania bez problemu dobierzemy je do wybranej specyfiki określonego ładunku.

Wybrane rodzaje wielu mat zróżnicowane są pomiędzy sobą szczególną formą dystrybucji, a także grubością.
Jednak w większości przypadków stosowane są pasy posiadające wymiary: szerokość od 15 do nawet 30 centymetrów.

Pamiętajmy także, że w razie potrzeby można także wyposażyć się w maty o wymiarach przeszło 100 centymetrów.
Grubość mat waha się tak naprawdę od 3 do nawet 8 milimetrów. Zatem im ona grubsza tym zdecydowanie większe okazuje się być maksymalne obciążenie. Koszt zakupu przedstawianych mat transportowych bez wątpienia jest uzależniona od ich rozmiaru, a także grubości.

Zatem średnia cena metra kwadratowego o grubości około 3 milimetrów to przedział od 30 do nawet 40 złotych. Natomiast 6 milimetrowa to wydatek rzędu 70 złotych. Jednak już gotowe kawałki w wymiarze umożliwiającym podłożenie pod płozę palety kupić można za przeszło cztery złote za 1 sztukę.

Powiązane produkty

Mata antypoślizgowa Flexdek...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Od Cena 2 093,83 zł

Nowa europejska linia mat antypoślizgowych o doskonałym drenażu, zapewniająca komfort oraz redukcję zmęczenia.

Mata gumowa Checker rolka...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 656,00 zł

mata czarna czarna gumowa z rolki cena za 1 rolkę długości 20 metrów.

Mata gumowa Round Button...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 768,00 zł

Jest to rodzaj maty wykonanej z gumy z motywem dekoracyjnym w kółka pieniążki. Jest ona odporna na plamy i odbarwienia. Doskonale usuwa się z...

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć