Rola mat antypoślizgowych w transporcie

Tym razem postanowiliśmy Państwu przedstawić gumowe maty antypoślizgowe, które bardzo często używane są w szeroko pojętym transporcie. Producenci zaznaczają, że ich rola oraz popularność nie jest w żaden sposób przypadkowa.

Na przykład w transporcie tak zwanych towarów paletowanych ogromnym problemem okazuje się być bardzo częste unieruchamianie ładunku. Częściowym rozwiązaniem okazuje się być zastosowanie dość popularnych pasów transportowych. Jednak musimy być świadomi, iż nie w każdej sytuacji wystarczająco będą mogły zabezpieczyć nasze palety przed czynnością przesuwania się.
Ukazana metoda jest zdecydowanie bardziej skuteczna, gdy dochodzi do połączenia jej z dobrze dobranymi matami antypoślizgowymi. To właśnie one odpowiedzialne są za powiększanie siły tarcia pomiędzy podłogą ładowni, jak i również paletą. Skutkuje to zmniejszeniem ryzyka uszkodzenia każdego ładunku.

W tym miejscu pojawia się duży wachlarz pytań w tym temacie, do których zalicza się między innymi:  o czym należy wiedzieć w tym temacie? Które maty antypoślizgowe są używane przez współczesne firmy transportowe i jaką pełnią rolę? Na jakie koszty musimy przygotować się - planując ich zastosowanie?

Maty antypoślizgowe nazywane są podkładkami, które tworzone zostają ze specjalnego granulatu gumowego. 

Przedstawiany materiał w połączeniu z prawidłową fakturą skutkuje tym, że ukazywane maty poprawiają przyczepność używanych palet. Skutkuje to tym, iż przewoźnik ma szansę użycia zdecydowanie mniejszej ilości posiadanych pasów transportowych, a to istotne okazuje się w występującym transporcie ładunków niezwykle wrażliwych na występujące uszkodzenia.
Jest to niezwykle efektywna metoda mająca także za zadanie powiększenia współczynnika tarcia zarówno pomiędzy paletą, jak i także metalową podłogą w przedziale nawet z 0,2 do maksymalnie 0,6.

Ciekawostką okazuje się także być, że na szczególną popularność przedstawianego rozwiązania w ogromnym stopniu wpływa w szczególności fakt, iż wszelkie transportowe maty antypoślizgowe spotyka się w zróżnicowanych rozmiarach. Zatem, za pomocą właśnie takiego rozwiązania bez problemu dobierzemy je do wybranej specyfiki określonego ładunku.

Wybrane rodzaje wielu mat zróżnicowane są pomiędzy sobą szczególną formą dystrybucji, a także grubością.
Jednak w większości przypadków stosowane są pasy posiadające wymiary: szerokość od 15 do nawet 30 centymetrów.

Pamiętajmy także, że w razie potrzeby można także wyposażyć się w maty o wymiarach przeszło 100 centymetrów.
Grubość mat waha się tak naprawdę od 3 do nawet 8 milimetrów. Zatem im ona grubsza tym zdecydowanie większe okazuje się być maksymalne obciążenie. Koszt zakupu przedstawianych mat transportowych bez wątpienia jest uzależniona od ich rozmiaru, a także grubości.

Zatem średnia cena metra kwadratowego o grubości około 3 milimetrów to przedział od 30 do nawet 40 złotych. Natomiast 6 milimetrowa to wydatek rzędu 70 złotych. Jednak już gotowe kawałki w wymiarze umożliwiającym podłożenie pod płozę palety kupić można za przeszło cztery złote za 1 sztukę.

Powiązane produkty

Mata antypoślizgowa Flexdek...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 266,13 PLN

Nowa europejska linia mat antypoślizgowych o doskonałym drenażu, zapewniająca komfort oraz redukcję zmęczenia.

Mata gumowa Checker rolka...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 809,20 PLN

mata czarna czarna gumowa z rolki cena za 1 rolkę długości 20 metrów.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło