Zalety mat antyzmęczeniowych

Poznając wszystkie zalety mat antyzmęczeniowych, można przekonać się, że są to produkty godne polecenia prawie każdej branży i działalności gospodarczej. Produkty te wpływają na komfort w trakcie wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, wymagających długotrwałego stania w jednej pozycji.

Wykonywanie pracy stojącej przez długi czas, bardzo niekorzystnie wpływa na stan zdrowia każdego pracownika. Efekt takiego działania można porównać do rezultatu mało aktywnego, siedzącego trybu życia, polegającego na eliminacji jakiegokolwiek dodatkowego wysiłku fizycznego.

Głównym problemem osób pracujących w pozycji stojącej są bóle pleców oraz liczne schorzenia kręgosłupa. Oprócz tego pojawia się zmniejszona wytrzymałość mechaniczna krążków międzykręgowych i ich upośledzona zdolność do regeneracji.

Brak zmiany pozycji ciała przyczynia się do osłabienia transportu substratów i metabolitów, czyli spowolnienia procesów dyfuzji i osmozy, zachodzących w krążkach międzykręgowych. Powoduje to gorsze zaopatrzenie w tlen i substancje odżywcze tych części ciała, co jest przyczyną bólów górnej części kręgosłupa oraz odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej może po pewnym czasie skutkować zwyrodnieniem stawów kręgosłupa, częstymi napadami rwy kulszowej lub dyskopatią.

Zalety mat antyzmęczeniowych – dlaczego warto stosować te produkty?

W trakcie wielogodzinnej pracy w pionowej pozycji, problemem jest także częste bóle kończyn dolnych, wynikające z zaburzeń prawidłowego krążenia krwi w żyłach i tętnicach. Może objawiać się to bólami kolan i stóp, a także uczuciem ciężkości nóg. Praca stojąca nierzadko jest przyczyną pojawiania się obrzęków stóp, łydek, skurczów mięśni i żylaków. Po wielu latach pracy w takiej pozycji mogą zaistnieć w organizmie poważne dysfunkcje, nie tylko ortopedyczne, ale także związane z chorobami naczyniowymi.

Wykonywanie obowiązków zawodowych na stojąco sprzyja zastojowi krwi w żyłach nóg. Naprężone mięśnie są niedokrwione i brakuje im tlenu oraz składników odżywczych, które mają duże znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Osoby pracujące długotrwale w pozycji pionowej, cały ciężar ciała przenoszą na stopy.
Może grozić to pojawieniem się bolesnych odcisków, bólu śródstopia i haluksów. Dodatkowo, jeśli pracownik ciągle pochyla głowę, dochodzi do nadmiernego naprężenia mięśni szyi i karku, co w konsekwencji prowadzi do ich bardzo bolesnego przykurczu. Wielogodzinne stanie w jednej pozycji może skutkować także zwiększonym ryzykiem poślizgnięcia się, potknięcia bądź upadku, co jest główną przyczyną wypadków przy pracy.

Wpływ maty antyzmęczeniowej na poprawę warunków pracy

Rozwiązaniem problemów, wynikających z nadmiernego obciążenia organizmu osób wykonujących swoje obowiązki zawodowe w pozycji stojącej, jest zastosowanie takich produktów, jak maty antyzmęczeniowe. 

To wyroby, które są przystosowane do każdej branży i mogą być wykorzystywane w różnego typu pomieszczeniach, bez względu na panujące tam warunki. Dobrej jakości mata antyzmęczeniowa zapobiega schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego, tak zwanemu MSD u pracowników wykonujących swoje obowiązki zawodowe w pionowej pozycji ciała.

To wyrób znanego producenta, który zwiększa komfort w czasie długotrwałej pracy i tym samym wpływa na większą wydolność każdej zatrudnionej osoby. Mata ergonomiczna, podłogowa skutecznie ogranicza niekorzystne warunki, jakie występują na konkretnym stanowisku pracy, co ma wymierne korzyści dla osób tam zatrudnionych. Zastosowanie tego produktu, przekłada się na lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne każdego pracownika. To wyrób, który ogranicza ból pleców, kolan i stóp, nawet po wielu godzinach stania.

Mata antyzmęczeniowa redukuje także ryzyko wielu chorób zawodowych, związanych z wykonywaniem pracy w pozycji stojącej, a także zapobiega przypadkowemu poślizgnięciu się i upadkowi w czasie pracy.

Odpowiednio dobrana mata ergonomiczna – przydatna w każdej branży

 

Zastosowanie takiego produktu jak mata ergonomiczna jest polecane firmom dysponującym pomieszczeniami z twardymi i bardzo zimnymi podłogami. Odpowiednio dobrana mata antyzmęczeniowa stanowi skuteczną izolację od podłoża. Zwiększa to komfort pracy, szczególnie w porze jesiennej i zimowej, kiedy pojawia się niska temperatura podłoża. Doskonałe właściwości izolacyjne, które posiada mata ergonomiczna… sprawdzają się także na tych stanowiskach pracy, w których wymagane jest obniżenie temperatury powietrza wewnątrz hali produkcyjnej czy magazynu.

Mata antyzmęczeniowa jest rozwiązaniem praktycznym, ponieważ wyrób ten może być dostosowany do indywidualnych oczekiwań każdego klienta i różnych warunków pracy. Każda osoba, która zdecyduje się na kupno takiego produktu, jak mata ergonomiczna, może z powodzeniem dopasować go do specyfiki wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej.

Dostępne na rynku maty posiadają otwory, znakomicie odprowadzające wilgoć oraz ułatwiające wentylację podłoża, co gwarantuje utrzymanie czystego oraz suchego miejsca pracy. To produkty z różnym systemem łączenia, co pozwala na dostosowanie kształtu wybranej wykładziny do potrzeb każdego klienta. Poszczególne maty można łączyć ze sobą. To wyroby dostępne w dowolnych kształtach i rozmiarach.

Zalety jakie daje mata ergonomiczna

Wysokiej jakości mata antyzmęczeniowa, to produkt przeznaczony do długotrwałego użytku. Wybierając konkretny model można dostosować go do warunków, jakie występują na danym stanowisku pracy. Produkt ten może być wykonany z materiałów odpornych na działanie większości środków chemicznych, takich jak oleje czy inne drażniące substancje.
Wytrzymała i solidnie wykonana mata ergonomiczna - dobrze znosi działanie wysokich temperatur. Oprócz tego niektóre z wybranych modeli nie zawierają silikonu, dlatego też mogą być stosowane w lakierniach samochodowych i innych pomieszczeniach, w których wykonuje się prace przy użyciu różnego typu łatwopalnych lub szkodliwych środków chemicznych.

Na rynku pojawiły się także wykładziny antyzmęczeniowe o obniżonej palności, maty antyzmęczeniowe antybakteryjne czy odporne na płyn hamulcowy. Można zdecydować się na wykładzinę antyzmęczeniową ogólnego zastosowania lub też wybrać konkretny produkt o odpowiednich parametrach i specyfikacji, przeznaczony do konkretnej branży przemysłowej czy gałęzi gospodarczej. Wytrzymała i estetycznie wyglądająca mata antyzmęczeniowa może być wykorzystana w każdym środowisku przemysłowym, zarówno w miejscach suchych, jak i takich, w których pojawia się wilgoć oraz panują niskie i wysokie temperatury powietrza.
To praktyczny, certyfikowany produkt, który oprócz swoich doskonałych właściwości izolacyjnych i ochronnych, wyróżnia się także bardzo estetycznym wyglądem i łatwością w czyszczeniu.

Osoby zatrudnione na stanowiskach, które wymagają utrzymywania pionowej postawy ciała przez 6 do 8 godzin dziennie, kilka razy w tygodniu, mogą odczuwać pogorszenie swojej kondycji fizycznej, a także różnego rodzaju dolegliwości, związane z układem ruchu. Doskonałym rozwiązaniem będzie mata ergonomiczna. To produkt, który poprawia komfort pracy, izoluje stopy od podłoża, a jednocześnie jest odpory na działanie środków chemicznych i wysokiej temperatury.

Powiązane produkty

Mata antyzmęczeniowa Airug...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 77,49 PLN

Wykonane z mikrokomórkowego winylu, o strukturze zawierającej miliony pęcherzyków powietrza i zapewniającej wygodę dla pracowników.

Mata antyzmęczeniowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 309,61 PLN

Samodzielne maty gumowe dla poszczególnych stanowisk pracy w przemyśle spożywczym, antyzmęczeniowe i antypoślizgowe.

Mata antyzmęczeniowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 207,30 PLN

Ergonomiczna mata posiada specjalne właściwości, dzięki którym wielogodzinne stanie na produkcie redukuje narastanie zmęczenia. Dostępna w 2...

Mata antyzmęczeniowa Pebble...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 258,96 PLN

mata dla spawaczy Pebble trax Technologia Uni-Fusion™, odporna na najbardziej intensywne użytkowanie.

Mata antyzmęczeniowa Sorb...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 887,00 PLN

Mata antyzmęczeniowa stanowiskowa dla użytkowników przemysłowych, którzy domagają się komfortu i siły. Ergonomiczna korzyść wynikająca z...

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło