Czym są wycieraczki zewnętrzne skrzynkowe

Czym jest klasyczna wycieraczka do butów wie niemal każdy, bo jest to w końcu jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Jednak wycieraczki skrzynkowe to stosunkowo młody produkt na rynku, o którym słyszało bardzo nie wiele osób. Jak się okazuje ten typ wycieraczek cechuje bardzo duża użytkowość, często o wiele większa niż w przypadku wycieraczek klasycznych. Na samym początku dostępne były tylko wycieraczki o wymiarach: 60x40x50x70 cm, oraz 50cmx10, z czasem jednak ilość produktów znacznie się zwiększyła i obecnie można wybierać z niemal dowolnego rozmiaru takiej wycieraczki.  Przeważnie są wykonywane z najwyższej jakości materiałów jak chociażby poliester wzmocniony włóknem szklanym, polimerowo, czy nawet te wzmacniane metalowymi osadnikami. Dzięki takim parametrom klient może niemal w dowolny sposób wybrać wycieraczkę jaka go interesuje, i dobrać ją dokładnie pod swoje potrzeby.

Co różni wycieraczki metalowe skrzynkowe od klasycznych wycieraczek?

Wycieraczki skrzynkowe różni przede wszystkim budowa, która w ich wypadku jest bardzo specyficzna. Takie wycieraczki składają się bowiem z dwóch części: osadnika (czyli tzw. ,,skrzynki”), oraz rusztu. Ten pierwszy element służy głównie jako miejsce zbierające wszystkie zanieczyszczenia jak, chociażby błoto, piasek, czy śnieg. Warto wskazać, że wycieraczka w skrzynce osadniku zasługuje na szczególną uwagę.

Ciekawe jest to, że wylot osadnika można podłączyć do kanalizacji deszczowej, co pozwoli w łatwy i skuteczny sposób odprowadzić nadmiar wody. Ruszt, zaś stanowi element, który ma za zadanie oczyścić nasze buty. Możemy wybierać spośród rusztów o różnych kolorach i fasonach, co pozwala na niemal dowolną jego personalizację. Oprócz tego rozróżnia się ruszty wykonane z różnych materiałów: gumy, szczotki, czy włosia tekstylnego.

Gdzie stosuje się takie wycieraczki?

Wycieraczki tego typu stosuje się w większości w obiektach publicznych, jak chociażby restauracje, hotele, czy galerie handlowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w takich miejscach przez natłok ludzi wycieraczki są wyjątkowo eksploatowane, przez co muszą być również wyjątkowo wydajne i wytrzymałe. Niemniej ten typ wycieraczek jest wybierany także do domów jednorodzinnych . Wycieraczki z osadnikami świetnie zdają egzamin w gromadzeniu różnych zanieczyszczeń takich jak np. drobne liście, czy igły z drzew iglastych.

Powiązane produkty

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło