Funkcjonalność wycieraczek wejściowych

Podczas zimy, oraz jesieni musimy się liczyć z brudem, który przenoszą nasze buty, gdy wchodzimy do domu. Przez to w tym czasie bardzo często wymieniamy wycieraczki na nowe, które przy tym lepiej wyglądają. Jakie są najlepsze wycieraczki i które z nich najlepiej wybrać?

Funkcjonalność wycieraczek wejściowych:

Możemy wybierać spośród bardzo wielu różnych wycieraczek do butów. Bardzo często możemy przy tym spotkać maty o pięknych wzorach i kształtach, które bardzo cieszą oko. Musimy jednak pamiętać, że najważniejsza jest ich funkcjonalność. Najczęściej jest ona zależna od materiału z jakiego dana wycieraczka została wykonana.
Ten parametr jest zmienny, przez co z innym materiałem mamy do czynienia w matach wewnętrznych, a z innym w matach przeznaczonych na zewnątrz. Te pierwsze są najczęściej wykonane z tekstylnego włosia, które bardzo dokładnie doczyszczają podeszwę i zatrzymują większość zgromadzonego na powierzchni buta brudu.

W przypadku wycieraczek przeznaczonych na zewnątrz w większości spotyka się wycieraczki wykonane z grubej, trwałej gumy o bardzo szerokich oczkach. Takie rozwiązanie pozwala przynajmniej z grubsza oczyścić buty, dzięki czemu do wnętrza domu dotrze mniej brudu. Co bardzo istotne wycieraczki wykonane z gumy są odporne na mróz i wilgoć, przez co mogą być wykorzystywane w niemal każdych warunkach.

Jakie materiały najczęściej stosuje się przy wycieraczkach?

Najczęściej stosowanym przy wycieraczkach materiałem jest włókno kokosowe. Takie rozwiązanie pozwala na niemal dowolne zabarwienie wycieraczki, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjna z wyglądu i cieszy oko. Oprócz tego takie włosie jest bardzo dokładne i pozwala pozbyć się większości brudu. Poza włóknami wykorzystuje się materiały tkaninowe, ze względu na ich właściwości pochłaniające wilgoć. Jeżeli chodzi o spód wycieraczek to przeważnie są wykańczane warstwą gumy, lub materiałem winylowym, co zapobiega ich przesuwaniu.

Jaka wycieraczka jest najlepsza?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy się zastanowić, do czego nam będzie służyć. Szukając maty do wnętrza doskonałym wyborem będzie mata wejściowa karaat, która jest produktem najwyższej jakości. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów możliwe jest bezproblemowe pranie tej wycieraczki, co pozwoli na zachowanie jej w ciągłej czystości.  Kolejną świetną propozycją będzie wycieraczka Deco Design, którą cechuje bardzo ciekawe I uniwersalne wzornictwo, dzięki któremu będzie pasować do niemal każdego wnętrza - dodając mu przy tym klasy I szyku.
Godne polecenia są także maty Mors, oraz Atol, które mimo niższej ceny zachowują wysoką skuteczność I trwałość. Szukając, zaś idealnej maty wejściowej doskonałą propozycją będą uniwersalne, pasujące niemal do każdego domu maty Klif, z napisem Witamy, oraz ze wzorem łapki. Wybierając wycieraczkę do wnętrza domu warto jest także wyposażyć się w wycieraczkę zewnętrzną, która pozwoli na jeszcze wyższe zachowanie czystości we wnętrzu naszego domu. Doskonałym przykładem takiej wycieraczki jest model Arrow, wykonany z grubej I trwałej gumy, której nie straszne są nawet największe mrozy.

Powiązane produkty

Mata gumowa 90x150 cm...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 94,85 PLN

Wycieraczka mata gumowa ażurowa wejściowa z najazdem wymiar 90x150 cm czarna.

Mata gumowa antypoślizgowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
od Cena 65,66 PLN

Rewolucyjne wielostrefowe modułowe płytki wejście, do instalacji bez użycia kleju zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz w zagłębionych / klatkach...

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło