Montaż wycieraczek aluminiowych

Tak zwane wycieraczki systemowe często znajdują zastosowanie w firmach lub też budynkach użyteczności publicznej oraz punktach handlowo-usługowych.
Dobrze dobrane idealnie pomagają usunąć zanieczyszczenia oraz wodę z butów.Wpływają również na zmniejszenie kosztów sprzątania posadzek.

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje wycieraczek. Najczęściej klienci decydują się na gumowe maty gumowe lub też modele wykonane z kokosa.
Swoich zwolenników mają również te, które są wykonane z połączenie polipropylenu z gumą.

Przed dokonaniem wyboru, trzeba pamiętać, że podstawową ich funkcją ma być skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z butów.
Wycieraczki aluminiowe produkowane masowo, sprawdzają się idealnie, ale tylko przed wejściem do mieszkania lub domu ale nie budynku gdzie jest dużych rózch osób,

W budynkach firmowym zazwyczaj nie spełniają one swojej funkcji. Lepszym wyborem będą z pewnością profesjonalne wycieraczki aluminiowe.
W wysokiej jakości profilach aluminiowych są umieszczane  dobierane zgodnie z potrzebami specjalne wkłady czyszczące.

Jeśli chodzi o montaż, to wycieraczka aluminiowa może być zamontowana we wpustach, które są wykonane w posadzce. Wykańcza się je przy pomocy wykonanej z aluminium specjalnej ramy montażowej - jej wymiary są odpowiednio dopasowane do wysokości oraz rodzaju wycieraczek.

Przy montażu, trzeba pamiętać o starannym wyrównaniu wycieraczki względem ramy - wpływa to bowiem na wydłużenie okresu użytkowania maty oraz zapewnia jej stabilność.
Są także przypadki, gdzie nie ma możliwości wykonania wpustu w posadzce, właśnie wtedy potrzebny będzie aluminiowy próg najazdowy, służący do zapewnienia bezpieczeństwa. Poprawne osadzenie i utrzymanie wycieraczek na podłożu ma bowiem istotne znaczenie – niezabezpieczone wycieraczki aluminiowe mogą się przesuwać, marszczyć czy też zawijać. Należy więc zadbać, by pozostały one nieruchome.

Bardzo często firmy, które oferują wycieraczki aluminiowe pomagają w budowaniu systemów czyszczących oraz montażu.

Profesjonalna instalacja wycieraczek jest niezwykle ważna, ponieważ jest to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielny montaż wycieraczek - musimy postępować zgodnie z instrukcją.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło