Wycieraczki aluminiowe w firmach i biurowcach

Wycieraczki systemowe najczęściej możemy spotkać w różnego rodzaju firmach, budynkach użyteczności publicznej lub punktach handlowo-usługowych.

Wystarczy tylko odpowiednio je dobrać, a będą one pomagały usunąć zanieczyszczenia i wodę z butów. Warto dodać, że wpłynie to również na zmniejszenie kosztów sprzątania posadzek. Obecnie dostępne są różnego rodzaju wycieraczki.
Najpopularniejsze to oczywiście gumowe bądź też modele, które są wykonane z kokosa lub połączenia polipropylenu(czyli tworzywa sztucznego) z gumą. Sporo osób decyduje się na zakup maty jedynie w sezonie.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto wziąć pod uwagę, iż podstawową funkcją wycieraczki do butów jest skuteczne usuwanie z nich zanieczyszczeń.
Wycieraczki aluminiowe, które są produkowane masowo zazwyczaj sprawdzą się tylko przed wejściem do mieszkania.
W przypadku budynków firmowych znacznie lepszym wyborem będą profesjonalne wycieraczki aluminiowe.
Charakteryzują się one tym, że w wysokiej jakości profilach aluminiowych umieszcza się specjalnie dobrane do potrzeb wkłady czyszczące.

Wycieraczki aluminiowe - zwykle są montowane we wpustach, które są wykonane w posadzce. Wykańcza się je za pomocą wykonanej z aluminium ramy montażowej, której wymiary zostały dostosowane do wysokości oraz rodzaju wycieraczek.

W czasie montażu koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim wyrównaniu wycieraczki względem ramy - wpływa to bowiem na wydłużenie okresu użytkowania maty oraz zapewnia jej stabilność. Prawidłowy montaż zapewnia gwarancję odporności na deformacje.

Może się jednak okazać, że nie istnieje możliwości wykonania wpustu w posadzce. W takich przypadkach do montażu potrzebny będzie  aluminiowy prób najazdowy, który służy do zapewnienia bezpieczeństwa, kiedy wycieraczki będą układane wprost na posadzce.
Należy podkreślić, że prawidłowe osadzenie i utrzymanie wycieraczek na podłożu ma kluczowe wręcz znaczenie – niezabezpieczone maty będą się bowiem przesuwać, marszczyć czy też zawijać w czasie wycierania butów.

Trzeba koniecznie zadbać, żeby niezależnie od natężenia ruchu i pogody, wycieraczka do butów pozostała nieruchoma i na stałe przytwierdzona do podłoża.
Wycieraczki aluminiowe oraz elementy potrzebne do ich montażu można zamówić bezpośrednio u producenta.

Firmy, oferujące profesjonalne wycieraczki aluminiowe i pomagają w budowaniu systemów czyszczących, zazwyczaj zajmują się też montażem więc skorzystaj z usług supermaty.pl.
Tylko profesjonalna instalacja - będzie gwarancją poprawnego montażu i bezpieczeństwa w czasie użytkowania. Wycieraczka aluminiowa powinna być również dobrze dobrana, istotne w doborze będzie fachowe wykonanie pomiarów oraz dobór wkładów.

Warto zdecydować się na zakup wycieraczek wraz z montażem.

Jeśli jednak chcemy je samodzielnie zamontować - należy postępować zgodnie z instrukcją.

Poniżej przykładowe modele wycieraczek aluminiowych dostępnych w naszym sklepie:

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło