Wycieraczki aluminiowe zewnętrzne rodzaje i jak dobrać

Wycieraczki aluminiowe znajdują się przed wejściem do biura bądź domu, aby ograniczyć ilość zanieczyszczeń, które wnosi do pomieszczeń.
Należałoby więc wybrać maty zewnętrzne o wysokiej jakości, które będą skutecznie osuszały oraz oczyszczały obuwie.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele wycieraczek wejściowych oraz wewnętrznych – na szczególną uwagę zasługują jednak modele, które zostały wykonane
z aluminium. Wycieraczki aluminiowe to jedne z najtrwalszych modeli czyszczących na ryku.
Najlepiej sprawdzą się one w miejscach o średnim bądź też wysokim natężeniu ruchu – czyli w miejscach, które dziennie odwiedza około 2000 osób.
Są one również odporne na ruch kołowy – np. wózki sklepowe, inwalidzkie czy dziecięce.
Warto więc zdecydować się na nie w centrach handlowych, przed wejściem do punktów usługowych, hali targowych lub też przychodni.
Możemy zamontować je bezpośrednio, osadzać w ramie montażowej albo łączyć z profilem najazdowym, ułatwiającym podjazd wózków.
Dodatkowo, profil ten możemy wyposażyć w specjalną taśmę akustyczną, wytłumiającą dźwięki.

W opisywanych wycieraczkach wkłady czyszczące zostały umieszczone w specjalnych profilach, które są wykonane z aluminium, a których grubość nie przekracza 1,5 milimetra.

Główną zaletą wycieraczek aluminiowych jest ich wysoka skuteczność. Wysokiej jakości wycieraczka aluminiowa jest wytrzymała i ergonomiczna. Interesujące są te modele, w których profile połączono ze sobą za pomocą linki ze stali nierdzewnej, a przerwy między listwami wypełniono wysokiej jakości tulejkami gumowymi.
Ważne, żeby w wycieraczkach były zamontowane wymienne wkłady czyszczące, gdyż po jakimś czasie usunięcie zabrudzeń może okazać się trudne i konieczne będzie włożenie nowych wkładów. Warto również dodać, że wybrany model powinien mieć możliwość czyszczenia manualnego lub za pomocą specjalistycznych urządzeń.
Jak można się domyśleć, odpowiednia ich konserwacja to dobry sposób, aby przedłużyć żywotność wycieraczki.

Trzeba również dodać, że wycieraczki są dostępne w różnych kształtach geometrycznych. Warto jednak przy wyborze wziąć pod uwagę, że wycieraczki powinny być na tyle duże, aby można było swobodnie wytrzeć buty bądź też ustawić je do wyschnięcia. Warto dopowiedzieć, że maty z profilami aluminiowymi mogą być rozkładane wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

Poszczególne modele różnią się między sobą wysokością całkowitą i rodzajem powierzchni czyszczącej. Jeśli zależy nam na wycieraczce przed drzwi, powinna być ona odporna na działanie czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne.

Właśnie z tego powodu, montuje się w nich wytrzymałe wkłady winylowe i czyszczące wkłady szczotkowe.

Wycieraczki wewnętrzne mogą również posiadać wkład rypsowy, szczotkowy lub obydwa jednocześnie, aby do wnętrza budynku nie przedostawały się nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Sklep internetowy z wycieraczkami aluminiowymi www.supermaty.ploferuje wysokiej jakości wycieraczki, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło