Trawa na skarpy 5 kg 160 m2 do geokrata

Trawa na skarpy 5 kg 160 m2 do geokrata

Trawa na skarpy 5 kg 160 m2 do geokrata

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Dostawa za darmo
Sprawdź
Cena netto: 190,00 zł
Cena brutto: 190,00 zł (z VAT)
Ilość

Minimalną ilością w zamówieniu dla tego produktu wynosi 3.

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie.

Czas realizacji: 3 (dni)
Dostawa za darmo
Sprawdź
Zapytaj o produkt

Projektując żywą nawierzchnię z geoSYSTEM należy zastosować odpowiedni gatunek trawy. Wysiewane nasiona powinny być mieszankami kilku gatunków i odmian traw - to daje większe możliwości adaptacji roślin do różnych warunków zarówno przyrodniczych jak i użytkowych.

Mieszanka na miejsca wzmocnione kratką skarpową geokratka S60s dosepna w naszym sklepie supermaty.

Polecana na stanowiska suche – trawniki ozdobne, sportowe, na skarpy i wały rzeczne.

Obecność kostrzewy trzcinowej, głęboko wrastający w podłoże system korzeniowy i zdolność do dobrego rozwoju w zmiennych warunkach wilgotnościowych, zapewnia zwięzłą darń na glebach lekkich, suchych a także organicznych, nadmiernie uwilgotnionych.

Wymaga, szczególnie w okresie tworzenia systemu korzeniowego, bardzo wysokich dawek nawożenia azotowego (150-200 kg azotu w czystym składniku na hektar w sezonie).

Skład mieszanki:

Życica trwała 20%– szybkie wschody spowodują wczesne zadarnienie, a tym samym zapewnią ochronę gatunkom dłużej kiełkującym. Życica da pożądany (szybki) efekt zazielenienia. Szybkie odrastanie po uszkodzeniu mechanicznym lub skoszeniu. Wysokie wymagania agrotechniczne, nawozowe - wymaga zwiększonego nawożenia azotowego, szczególnie w okresie tworzenia darni. Okres wschodów – do 7 dni.

Kostrzewa trzcinowa 65% - Trawa niezwykle ciekawa z uwagi na zdolność wytrzymywania okresowego zalewania wodą (wały p/powodziowe) oraz wytrzymałość na suszę na glebach lekkich, mineralnych. Zalewanie wytrzymuje dzięki przestrzeniom wypełnionym powietrzem, które znajdują się w strukturze rośliny. Wytrzymałość na suszę osiąga dzięki bardzo intensywnemu, głęboko wrastającemu w glebę systemowi korzeniowemu, pozyskując wodę i składniki pokarmowe z głębokości niedostępnych dla innych traw. Okres wschodów – do 21 dni.

Wiechlina łąkowa 15% - Trawa niska, luźnokępowa z krótkimi intensywnie przerastającymi wierzchnią warstwę gleby podziemnymi rozłogami. Tworzy równą, mocną, zwartą darń wytrzymałą na udeptywanie i niskie koszenie, podnosząc jakość każdego trawnika. Zapewnia tzw. dywanowy efekt miękkiego zwartego trawnika. Jest trawą wybitnie wieloletnią, ma długi okres wegetacji, często zimozielona. Po siewie rozwija się i krzewi wolno. Źle znosi zacienienie. Polecana zarówno na stanowiska suche jak i wilgotne. Najlepiej rozwija się na glebach lekkich, próchnicznych, żyznych średnio wilgotnych. Okres wschodów – do 30 dni.

Norma wysiewu: 30 g/ m2

geo product
sandy
233 Przedmioty

Arkusz danych

Waga
0,8 kg / 5 kg / 15 kg

Formy płatności:

  • Płatność przelewem tradycyjnym na konto firmowe Meblodex Bis nr konta mbank:34114020040000390281180485
  • Płatność kartą płatniczą za pomocą payu
  • Płatność przelewem internetowym payu
  • Płatność przelewem internetowym przelewy24.pl
  • Płatność przelewem odroczonym dla dużych firm, jednostek samorządowych, urzędów - 7 lub 14 dni
  • Płatność paypo zaplac po 30 dniach przelewy24.pl

Stabilność nawierzchni oraz odporność na działanie obciążenia gwarantuje odpowiednio wykonana podbudowa. Rodzaj podbudowy powinien być określony w projekcie budowlanym. Prawidłowe wyrównanie i ubicie warstwy nośnej i wyrównującej daje pewność, iż kratki nie uszkodzą się pod kołami samochodów, a na drodze nie będą tworzyły się doły. Wysokość podbudowy zależy od przeznaczenia nawierzchni oraz warunków regionalnych. Na gruntach mniej przepuszczalnych (np. glina) zaleca się podbudowę o ok. 20 cm głębszą.

Zalecana podbudowa przy wypełnieniu trawą:

Zalecana podbudowa przy wypełnieniu trawa

Zalecana podbudowa przy wypełnieniu kruszywem:

wypelnienie kamieniem kruszywem

 Montaż krok po kroku:


Kratki należy montować przy temperaturze zewnętrznej co najmniej +5°C. Jeśli kraty montowane są przy dużych wahaniach temperatury (>10°C), to należy je wypełnić natychmiast po montażu.

Pobierz pełną instrukcję montażu

 

Sprawdź nasze video-instrukcje w zakładce Video.

 

Może ci się spodobać również

Produkty powiązane

11 inne produkty w tej samej kategorii

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć