Wycieraczki aluminiowe

Z wycieraczkami do butów mamy styczność kilka i kilkanaście razy dziennie. Są one elementem powszechnym i nieodzownym, jednak niebagatelną rolę odgrywa też ich jakość i odpowiednie dobranie do danych warunków. W miejscach, gdzie ruch wchodzących i wychodzących ludzi jest spory, doskonale sprawdzają się wycieraczki aluminiowe. 


Wycieraczki aluminiowe produkcja pod wymiar zamów online z wysyłką

Aktywne filtry

Dodatkowo są produktem stosunkowo bezobsługowym, gdyż piasek i błoto z obuwia przeważnie dostaje się do głębszych partii tak skonstruowanych wycieraczek, podczas gdy np. w sytuacji wycieraczek tekstylnych (wykładzinowe) zanieczyszczenia gromadzą się na widocznej powierzchni i wymagają częstego odkurzania.

Między aluminiowym szkieletem wycieraczki aluminiowe mogą mieć różne wypełnienie: z gumy, szczotek, wykładziny lub rypsu.
Materiały te gwarantują dokładne oczyszczenie butów z brudu, piasku czy zawilgocenia. Całość stanowi solidną i stabilną konstrukcję odporną na działanie czynników zewnętrznych,  można po nich także jeździć wózkami bez ryzyka uszkodzenia czy odkształcenia wycieraczki
.

Gwarancja najwyższej jakości:

Długoletnie doświadczenie przy dostarczaniu systemów czyszczenia obuwia, pozwoliło na opracowanie i stworzenie oferty najwyższej klasy systemów czyszczących obuwie różnego typu przystosowanych na wieloletnie użytkowanie wewnątrz i na zewnetrz budynków.
Faktem wysokiej jakości jest 5 letnia gwarancja na każdą wycieraczkę aluminiową. Przy doborze systemu we wnętrzach i obiektach o małym natężeniu ruchu -  uzyskujemy wieczyste użytkowanie naszych wycieraczek aluminiowych.

Skuteczność wycieraczki aluminiowej:

Przy doborze parametrów  i licznym badaniom - można ograniczyć zanieczyszczenia spowodowane brudnym obuwiem. Pozwala to na zniwelowanie kosztów związanych z utrzymaniem czystości w obiektach, w szczególności w okresie jesiennym, zimowym oraz deszczowym.

Sposoby montażu wycieraczek aluminiowych:

Wycieraczki aluminiowe montuje się we wpustach z ramą wykonaną z kątownika aluminiowego dopasowanego do wysokości wycieraczki aluminiowej. Krawędź kątownika aluminiowego musi być zrównana z posadzką. Wpust - wnękę najlepiej wykończyć odpowiednio dobraną  samopoziomującą wylewką  -w ten sposób sięga do górnej powierzchni płaskiej osadzonego kątownika.
Posadzka musi być równa ponieważ wycieraczki aluminiowe muszą leżeć płasko na całej powierzchni wpustu wewnątrz lub na zewnątrz obiektu - budynku. 

Projekt wycieraczki aluminiowej:

Wykonujemy projekty techniczne systemowych wycieraczek aluminiowych wspólnie z udziałem architektra wnętrz oraz technika budowlanego.Dobrze wykonany projekt i wizualizacja wycieraczki aluminiowej gwarantuje iż będzie ona odpowiednio dopasowana do zapotrzebowania inwestora.

Zastosowanie wycieraczek aluminiowych:

 • Sklepy spożywcze wycieraczki aluminiowe tzw szczotka guma ryfel
 • Supermarkety spożywcze stosują głównie szczotka guma profil oraz guma ryflowana
 • Apteki
 • Gabinety stomatologiczne
 • Biura
 • Galerie handlowe - W drzwiach obrotowych stosują profil 50/50 szczotka guma oraz guma i wkład tekstylny
 • Przedszkola - na zewnątrz budynków przedszkolnych wybierają profil gumowy lub szczotkowy a wewnątrz wkład tekstylnych pochłaniający wilgoć i wodę z obuwia
 • Urzędy i Gminy - stosują najczęściej profile zewnętrzne szczotka a wewnątrz guma - wkład tekstylny na przemiennie
 • Zakłady produkcyjne - głównie wybierają profil szczotkowy czasem szczotka guma

Wycieraczki aluminiowe to bardzo dobrze znane rozwiązanie wśród projektantów, które sprawdza się zarówno w obiektach rekreacyjnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Szerokie zastosowanie oraz funkcjonalność sprawia, że architekci bardzo chętnie sięgają po takie rozwiązania w swoich projektach.

Wycieraczki aluminiowe w nowoczesnych aranżacjach architektonicznych

Niezwykła estetyka, wysokie bezpieczeństwo oraz uniwersalne zastosowanie to główne zalety wycieraczek aluminiowych. Projektanci często uwzględniają takie elementy w swoich projektach przede wszystkim ze względu na:

 • Nowoczesny design i estetykę,
 • Wysoką wytrzymałość,
 • Podwyższenie bezpieczeństwa.

Rodzaje wycieraczek aluminiowych:

Obecnie wszystkie wycieraczki wykonane z innych materiałów niż aluminium są tylko iluzoryczną alternatywą dla aluminium. Wymiary maty, grubość jej warstwy brudu i inne czynniki wpływające na stan sanitarny powierzchni, ograniczają długotrwałe użytkowanie mat z tworzyw sztucznych i PCV. Ponadto, jak wiadomo, wycieraczki polimerowe są podatne na uszkodzenia spowodowane działaniem czynników atmosferycznych oraz odkształcenia w zagięciach.

Wycieraczki aluminiowe osuszające - stosując wkład osuszający i pochłaniający kurz (np. z polipropylenu lub poliamidu) można wykonać maty wycieraczki aluminiowe o dużej mocy ssania: dzięki specjalnej strukturze wkładów maty aluminiowe zasysają z powietrza duże ilości wilgoci, np. wilgoć. Na rynku dostępne są wycieraczki, które albo całkowicie osuszają, albo po prostu wchłaniają wodę z butów. Ale co zrobić, gdy trzeba osuszyć nie tylko mokre buty, ale także mokrą podłogę w wejściu. Trudno jest wyczyścić śliską, mokrą powierzchnię. Tu z pomocą przychodzą maty gumowe osuszające. Maty wycieraczki aluminiowe osuszające  te wykonane są z wkładów tekstylnych i środka osuszającego (żelu krzemionkowego) - stworzonego specjalnie do tego celu. Zastosowanie tego materiału pozwala na wchłanianie wody przy jednoczesnym pozostawieniu obuwia suchym. Te cechy sprawiają, że maty wycierające są produktem niezbędnym w każdym biurze, apartamentowcu, sklepie handlowym czy innym budynku ze strefą wejściową, a także w lokalach gastronomicznych, hotelach i innych miejscach.

 • Wycieraczki aluminiowe osuszająco czyszczące - Nasza oferta zaczyna się od małych wycieraczek czyszcząco suszących, które są specjalnie wykonane dla mniejszych lokali użytkowych (sklepy, kawiarnie, restauracje), ale także większych obiektów przemysłowych, takich jak warsztaty samochodowe czy warsztaty auto detailingowe.

Jesteśmy gotowi zaoferować Państwu: - duże przemysłowe aluminiowe wycieraczki czyszcząco-suszące o różnej ilości załadunku i wielkości; - wycieraczki aluminiowe ze specjalnymi wkładami wykonanymi z gumy; - nowocześnie wyglądające aluminiowe maty podłogowe o wysokiej jakości wykończenia; - specjalistyczne maty do warsztatów samochodowych, gdzie istnieje potrzeba wymiany starych dywaników samochodowych.

 • wycieraczki aluminiowe czyszczące -  Wycieraczki przeznaczone są do czyszczenia różnego rodzaju obuwia. Mogą być wykonane z dwóch rodzajów wkładów - gumowych lub szczotkowych, przy czym te drugie reprezentowane są przez wysokiej jakości i trwałe tworzywo: plastik, silikon lub gumę.

Dzielimy wycieraczki aluminiowe na wycieraczki aluminiowe zewnętrzne i wycieraczki aluminiowe wewnętrzne

 • Wycieraczki aluminiowe osuszające - Wycieraczki aluminiowe osuszające znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie występuje duża wilgotność lub znaczna ilość wilgoci wynikająca z obfitości pary wodnej, np. w garażach i warsztatach, halach fabrycznych, magazynach i składach, a także dla maksymalnej ochrony przed śniegiem, lodem i piaskiem. Aluminiowa wycieraczka dzięki wysokiej przewodności skutecznie zbiera osadzającą się sól i błoto. Dokładniej osusza obuwie, przyspieszając odparowywanie z niego wilgoci. Wkładka wykonana z polipropylenu lub poliamidu o wysokiej chłonności wypełniona jest środkiem osuszającym. Dzięki temu mop tkany bez wkładów chłonnych działa jak osuszacz.
 • Wycieraczki osuszająco czyszczące wewnętrzne to nowa generacja chronionych patentem i wiodących na rynku światowym wycieraczek. Wyróżniają się one wkładem osuszająco-czyszczącym, tzn. wkładem tekstylnym na przemian z wkładem gumowym lub szczotkowym. Wkładka tekstylna wchłania wodę, natomiast wkładka gumowa lub szczotkowa usuwa brud z obuwia.

 • Wycieraczki czyszczące wewnętrzne - Podstawowe zabrudzenia wydostają się z butów, ale czasami trzeba je czyścić ręcznie. Na przykład, gdy nosisz brudne lub zabłocone buty. W takich przypadkach przydadzą się odpowiednie gumowe wkładki i miękkie szczotki. Z ich pomocą można łatwo wyczyścić zarówno zamszowe, jak i skórzane buty. Można również kupić wycieraczki czyszczące, które posiadają szczotki zarówno z twardymi, jak i miękkimi końcówkami.

Dlaczego warto kupić u nas wycieraczki aluminiowe.

Nasze produkty są godne polecenia, ponieważ idealnie spełniają zadanie, do jakiego zostały stworzone.
Do pierwszych zalet naszego wytworu zaliczamy materiał i sposób wykonania. Następnie nasz wyrób jest wręcz idealnym produktem tak bardzo potrzebnym w twoim domu.   
Tworzywo, z jakiego zostały stworzone jest ekologiczne i nie szkodzi środowisku.

Co oznacza, że wykonane u nas wycieraczki mogą posłużyć wyjątkowo długo. Ponadto wykonane w naszym zakładzie produkty są wręcz unikatowe, przez co charakteryzują się unikalnym, a zarazem bardzo estetycznym stylem wykonania.

Dzięki czemu idealnie wpasuje się w stylistykę nowego domu. Wycieraczki aluminiowe są też bardzo łatwe w montażu. Do ich zamontowania nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi. Warto tez wspomnieć, co jest bardzo istotne, że wycieraczki przez nas produkowane można czyścić dowolnymi środkami chemicznymi. Nie potrzeba do tego żadnej wyszukanej chemii.

Posiadamy także wycieraczki do zabudowy, które doskonale pochłaniają wilgoć, a przy tym wyglądają estetycznie i są łatwe do czyszczenia. Do kolejnych atutów naszego produktu można zaliczyć odporność na ścieranie, czy wgniatanie.
Każda nasza wycieraczka jest przez nas dokładnie testowana pod względem wytrzymałości, przez co możemy mieć pewność, że nasz wytwór jest godny polecenia.

Wycieraczki produkowane przez Polskich producentó naprawdę dają radę, posłużą ci bardzo długo i nigdy się na nich nie zawiedziesz. Jeżeli spodobała ci się nasza oferta i jesteś zainteresowany zakupem naszego produktu zapraszamy do kontaktu i zakupów w naszym sklepie.

FAQ najczęściej zadawanie pytania

Specyfikacja wycieraczek aluminiowych – w czym pomaga architektom?

Aby wycieraczka aluminiowa dobrze sprawdzała się w miejscu, w którym zostanie zamontowana, architekt powinien dobrze zapoznać się z przygotowanymi danymi podczas wyboru. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi stopnia oczyszczenia wnętrz oraz dopasowania do miejsca o konkretnym natężeniu ruchu.

Informacje o wycieraczkach aluminiowych obrazują, w jakiej przestrzeni najlepiej zamontować określony wariant.
Podczas analizy warto również skontaktować się z doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą w odpowiednim wyborze.

0

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło