Wycieraczki aluminiowe

Z wycieraczkami do butów mamy styczność kilka i kilkanaście razy dziennie. Są one elementem powszechnym i nieodzownym, jednak niebagatelną rolę odgrywa też ich jakość i odpowiednie dobranie do danych warunków. W miejscach, gdzie ruch wchodzących i wychodzących ludzi jest spory, doskonale sprawdzają się wycieraczki aluminiowe. 

Wycieraczki aluminiowe produkcja pod wymiar zamów online z wysyłką

Istnieje 51 produktów.

Pokazuje 1-16 z 51 produktów

Aktywne filtry

Są to wycieraczki aluminiowie niezwykle trwałe i nietracące swoich funkcji z upływem czasu. Dodatkowo są produktem stosunkowo bezobsługowym, gdyż piasek i błoto z obuwia przeważnie dostaje się do głębszych partii tak skonstruowanych wycieraczek, podczas gdy np. w sytuacji wycieraczek tekstylnych (wykładzinowe) zanieczyszczenia gromadzą się na widocznej powierzchni i wymagają częstego odkurzania.

Między aluminiowym szkieletem wycieraczki aluminiowe mogą mieć różne wypełnienie: z gumy, szczotek, wykładziny lub rypsu.
Materiały te gwarantują dokładne oczyszczenie butów z brudu, piasku czy zawilgocenia. Całość stanowi solidną i stabilną konstrukcję odporną na działanie czynników zewnętrznych,  można po nich także jeździć wózkami bez ryzyka uszkodzenia czy odkształcenia wycieraczki
.

Gwarancja najwyższej jakości:

Długoletnie doświadczenie przy dostarczaniu systemów czyszczenia obuwia, pozwoliło na opracowanie i stworzenie oferty najwyższej klasy systemów czyszczących obuwie różnego typu przystosowanych na wieloletnie użytkowanie wewnątrz i na zewnetrz budynków. Faktem wysokiej jakości jest 5 letnia gwarancja na każdą wycieraczkę aluminiową. Przy doborze systemu we wnętrzach i obiektach o małym natężeniu ruchu -  uzyskujemy wieczyste użytkowanie naszych wycieraczek aluminiowych.

Skuteczność wycieraczki aluminiowej:

Przy doborze parametrów  i licznym badaniom - można ograniczyć zanieczyszczenia spowodowane brudnym obuwiem. Pozwala to na zniwelowanie kosztów związanych z utrzymaniem czystości w obiektach, w szczególności w okresie jesiennym, zimowym oraz deszczowym.

Sposoby montażu wycieraczek aluminiowych:

Wycieraczki aluminiowe montuje się we wpustach z ramą wykonaną z kątownika aluminiowego dopasowanego do wysokości wycieraczki aluminiowej. Krawędź kątownika aluminiowego musi być zrównana z posadzką. Wpust - wnękę najlepiej wykończyć odpowiednio dobraną  samopoziomującą wylewką  -w ten sposób sięga do górnej powierzchni płaskiej osadzonego kątownika. Posadzka musi być równa ponieważ wycieraczki aluminiowe muszą leżeć płasko na całej powierzchni wpustu wewnątrz lub na zewnątrz obiektu - budynku. 

Projekt wycieraczki aluminiowej:

Wykonujemy projekty techniczne systemowych wycieraczek aluminiowych wspólnie z udziałem architektra wnętrz oraz technika budowlanego.Dobrze wykonany projekt i wizualizacja wycieraczki aluminiowej gwarantuje iż będzie ona odpowiednio dopasowana do zapotrzebowania inwestora.

Zastosowanie wycieraczek aluminiowych:

 • Sklepy spożywcze wycieraczki aluminiowe tzw szczotka guma ryfel
 • Supermarkety spożywcze stosują głównie szczotka guma profil oraz guma ryflowana
 • Apteki
 • Gabinety stomatologiczne
 • Biura
 • Galerie handlowe - W drzwiach obrotowych stosują profil 50/50 szczotka guma oraz guma i wkład tekstylny
 • Przedszkola - na zewnątrz budynków przedszkolnych wybierają profil gumowy lub szczotkowy a wewnątrz wkład tekstylnych pochłaniający wilgoć i wodę z obuwia
 • Urzędy i Gminy - stosują najczęściej profile zewnętrzne szczotka a wewnątrz guma - wkład tekstylny na przemiennie
 • Zakłady produkcyjne - głównie wybierają profil szczotkowy czasem szczotka guma


Wycieraczki aluminiowe to bardzo dobrze znane rozwiązanie wśród projektantów, które sprawdza się zarówno w obiektach rekreacyjnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Szerokie zastosowanie oraz funkcjonalność sprawia, że architekci bardzo chętnie sięgają po takie rozwiązania w swoich projektach.

Wycieraczki aluminiowe w nowoczesnych aranżacjach architektonicznych

Niezwykła estetyka, wysokie bezpieczeństwo oraz uniwersalne zastosowanie to główne zalety wycieraczek aluminiowych. Projektanci często uwzględniają takie elementy w swoich projektach przede wszystkim ze względu na:

 • ·         Nowoczesny design i estetykę,
 • ·         Wysoką wytrzymałość,
 • ·         Podwyższenie bezpieczeństwa.

FAQ najczęściej zadawanie pytania

Specyfikacja wycieraczek aluminiowych – w czym pomaga architektom?

Aby wycieraczka aluminiowa dobrze sprawdzała się w miejscu, w którym zostanie zamontowana, architekt powinien dobrze zapoznać się z przygotowanymi danymi podczas wyboru. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi stopnia oczyszczenia wnętrz oraz dopasowania do miejsca o konkretnym natężeniu ruchu.

Informacje o wycieraczkach aluminiowych obrazują, w jakiej przestrzeni najlepiej zamontować określony wariant.
Podczas analizy warto również skontaktować się z doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą w odpowiednim wyborze.

0

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć