Jakie wymiary i zastosowanie posiadają maty antypoślizgowe?

Wiele osób zastanawia się, jakie wymiary i zastosowanie posiadają maty antypoślizgowe, które są dostępne na rynku. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Z jego pomocą dowiesz się również, gdzie można położyć wykładziny antypoślizgowe oraz jak dopasować je do konkretnego pomieszczenia.

 

Wykonane z wysokiej jakości gumy kauczukowej maty antypoślizgowe, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wielu właścicieli firm, obiektów handlowo-usługowych, lokali restauracyjnych, a także budynków użyteczności publicznej. Maty antypoślizgowe mogą znaleźć się także w budynkach mieszkalnych, przydomowych garażach czy pomieszczeniach gospodarczych, w których znajduje się śliska podłoga. To wyroby, które mogą być także stałym elementem wyposażenia hal produkcyjnych, co zapobiega ryzyku powstania wypadków przy pracy. Coraz częściej w gumowe maty antypoślizgowe są wyposażone budynki, zajmowane przez korporacje i znane na całym świecie firmy. Zaletą działania tego typu wyrobów jest nie tylko ochrona przed upadkiem, ale również skuteczne tłumienie dźwięków. Dzięki matom istnieje możliwość wyznaczania i odgradzania poszczególnych obszarów- np. stref, które są przeznaczone wyłącznie dla zatrudnionego w firmie personelu. Maty antypoślizgowe często wykorzystywane są również w transporcie i logistyce. Skutecznie zabezpieczają one towar przed ryzykiem jego uszkodzenia bądź też przypadkowego przewrócenia w trakcie poruszania się pojazdu mechanicznego lub innego środka transportu. Wyroby te wyróżniają się bardzo lekką konstrukcją, dlatego też można je z łatwością przenosić w dowolnie wybrane miejsce oraz podnosić w celu oczyszczenia znajdującej się pod nimi powierzchni. Materiał, z którego wykonane są maty antypoślizgowe jest niezwykle odporny na działanie detergentów, jak również na mycie i intensywne szorowanie. Aby utrzymać te produkty w czystości, można umyć je przy pomocy mopa lub szczotki, zanurzonych w dowolnym płynie do mycia podłóg czy środku do czyszczenia sanitariatów.

Jakie wymiary i zastosowanie posiadają maty antypoślizgowe, dostępne w sprzedaży?

 

Główną zaletą, jaką wyróżniają się maty antypoślizgowe, jest ich uniwersalność zastosowania. To wyroby odporne na wiele czynników atmosferycznych, jak i działanie substancji chemicznych. Pozwala to na wykorzystanie ich m.in. w.:

·        budownictwie,

·        przemyśle spożywczym,

·        obiektach sportowych,

·        miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Dobrej jakości maty antypoślizgowe doskonale przylegają do danej powierzchni i nie ulegają przesuwaniu, szczególnie pod wpływem intensywnych opadów atmosferycznych czy zanieczyszczenia ich substancjami chemicznymi, powodującymi nadmierny poślizg - smarami czy olejami. Wysokiej jakości maty antypoślizgowe mają zastosowanie w przypadku osób zatrudnionych do obsługi maszyn. Gwarantują one większą stabilność i chronią przed upadkiem i ryzykiem doznania poważnych urazów fizycznych. Maty antypoślizgowe doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach restauracyjnych, a także mogą być przystosowane do obiektów, w których panuje wysoka lub niska temperatura powietrza. To wyroby odporne na pękanie, rozwarstwienie lub inne uszkodzenia mechaniczne, wynikające z intensywnej eksploatacji. Odpowiednio dobrane maty antypoślizgowe mogą służyć właścicielowi firmy obiektu biurowego bądź restauracji przez wiele lat, w dalszym ciągu pozostając w niezmienionym stanie.

Wymiary i rodzaje mat antypoślizgowych

Maty antypoślizgowe wykonane z gumy są dostępne w różnych rozmiarach. Każdy klient może indywidualnie dobrać produkt według swoich preferencji. Można zdecydować się także na maty w rolkach, pasujące do każdej powierzchni. Maty antypoślizgowe w rolkach są dostępne w rozmiarach 1,2 X 10 m i w grubości 9 mm. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się  modele Rekosquare. Posiadają one jednostronną strukturę kwadratu. Są to wyroby, do produkcji których wykorzystano granulat gumowy, pochodzący z opon samochodowych, poddanych procesowi recyklingu. To jedne z najbardziej wytrzymałych mat antypoślizgowych, jakie są dostępne na polskim rynku. Dużą atencją klientów cieszą się także estetycznie wykonane i solidne maty antypoślizgowe Rekoline. Mają one z jednej strony powierzchnię ryflowaną, co zwiększa ich przyczepność do podłoża, a jednocześnie zapobiega powstawaniu grzybów, pleśni i innych chorobotwórczych mikroorganizmów. W halach produkcyjnych można zdecydować się na maty antypoślizgowe w rolkach lub płytach o grubości od 2 do nawet 10 mm. To produkty zaliczane do serii Rekoflat HD. Wyroby te świetnie nadają się także jako podkład pod maszyny i urządzenia montowane w halach produkcyjnych. Maty Rekoflat HD są odporne na wysokie temperatury, a także na substancje chemiczne. Dopasowane rozmiarowo maty antypoślizgowe to produkty, dzięki którym można zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pracy oraz poruszania się po danym obiekcie.

Maty antypoślizgowe można wykorzystać w każdym budynku. To wyroby przystosowane do niemal każdej gałęzi przemysłu i branży, dostępne w wybranych przez klienta kształtach i rozmiarach.

Powiązane produkty

Mata antypoślizgowa ażurowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Od Cena 227,00 zł

Bezpieczność i komfort zjednoczone są w tym produkcie.

Mata antypoślizgowa Diamond...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Od Cena 95,02 zł

Trwała przemysłowa wykładzina podłogowa o powierzchni "pokładowej" zapewniającej właściwości antypoślizgowe w każdym kierunku.

Komentarze ()

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć