Maty dezynfekcyjne

Maty dezynfekcyjne i olejochłonne posiadają specjalne wkłady absorbcyjne. Wkład do maty dezynfekcyjnej posiada unikalną strukturę magazynującą. Płyn odkażający uwalniany jest gdy na powierzchnię wywierany jest nacisk (buta bądź koła). Wkład maty olejochłonnej posiada właściwości chłonące olej.

Maty dezynfekcyjne z certyfikatem i atestem - przejazdowe i do butów.

Aktywne filtry

Jeśli szukasz znajdziesz u nas największy wybór mat dezynfekcyjnych z zakresu:

  • mata dezynfekcyjna do dezynfekcji
  • mata dezynfekcyjna wyposażenie pomieszczeń
  • mata dezynfekcyjna przejazdowa
  • mata dezynfekcyjna 100x100 cm
  • mata dezynfekcyjna - Akcesoria i preparaty rolnicze

Wbrew wszelkim skojarzeniom, Mata dezynfekcyjna nie jest nowością na rynku. Maty odkażające cieszą się długą tradycją i są od dawna stosowane w obiektach inwentarskich, zakładach przetwórstwa spożywczego oraz koncernach farmaceutycznych.

Pozornie niewielkie wycieraczki zwykle znajdujące się przed wejściem na teren danego obiektu są niezawodne w zabezpieczaniu budynku przed rozprzestrzenianiem się bakterii, grzybów i chorób zakaźnych wnoszonych z zewnątrz.

Ze względu na różnorodne zastosowanie maty dezynfekcyjne występują w dwóch rozmiarach. Te mniejsze, czyli tzw. Przejściowe są montowane w progach drzwi i służą do wycierania podeszew butów.

Maty dezynfekcyjne przejazdowe, są natomiast używane do odkażania powierzchni kół pojazdów, które przekraczają szlaban wjazdowy na fermę czy halę pieczarkarską. W tym celu maty dezynfekcyjne przejazdowe zostały wyposażone w siatkę z tworzywa ABS, która chroni jej powierzchnie przed szybkim zużyciem.

Nowatorska konstrukcja mat odkażających składa się z nakładki wykonanej z pianki poliuretanowej, która jest pokryta specjalną i wytrzymałą tkaniną oraz wykończona gumowym materiałem syntetycznym wypełnionym cieczą dezynfekcyjną.

Warto zaznaczyć, że aby mata należycie sprawowała swoją funkcję należy na bieżąco dolewać do środka preparaty takie jak: Virkon S, Virex lub Dezynfektol B. Zgodnie z zaleceniami producentów, substancje podaje się w formie koncentratu. Dopiero po rozcieńczeniu cieczy z wodą można uzupełnić nimi matę dezynfekcyjną.

Stosowanie mat dezynfekcyjnych gwarantuje bezpieczeństwo na terenie chlewni, laboratorium czy zakładu drogeryjnego. Maty odkażające niwelują możliwość przedostawania się wirusów do stref produkcyjnych i zapewniają utrzymanie wysokiej sterylności w miejscach użytkowania

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło