Maty hodowlane

Zalety mat i kostki elastycznej do stajni: prosty i szybki montaż, łatwe w utrzymaniu pod warunkiem regularnego sprzątania i mycia, umożliwiają duże oszczędności ściółki i nakładu pracy przy obsłudze, zapewniają izolację cieplną posadzki, przepuszczają i odprowadzają wodę i mocz, są porowate, antypoślizgowe w suchych i mokrych warunkach, tłumią wibracje i hałas, odporne na czynniki atmosferyczne, odporne na duże naciski (pojazdy), bezpieczne dla zdrowia, antyalergiczne, zalecane dla kucyków, osłów, koni zimnokrwistych

Maty do stajni i wykładziny hodowlane z atestem pod wymiar stanowiska

Aktywne filtry

Trudno w to uwierzyć, ale jednym z najważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych stajni i obór są gumowe maty hodowlane. Chcąc wyposażyć swój obiekt w odpowiednie sprzęty należy zatem postawić na najwyżej jakości asortyment z atestem PZH. Maty hodowlane od dobrego producenta nie tylko gwarantują długoletnie i bezproblemowe użytkowanie, ale również przyczyniają się do uczucia dobrostanu bydła.

Trzoda mleczna czepie ogromne korzyści z wykorzystania mat hodowlanych w boksach legowiskowych. Dzięki sorbentom zwierzęta nie są narażone na uszczerbki zdrowotne takie jak chociażby urazy racic bądź kopyt. Poza tym, maty przez swoje właściwości termoizolacyjne chronią bydło przed chłodem i doskonale imitują naturalne podłoże. Zapewnienie odpowiedniego standardu życia w okresie chowu zwierząt pozytywnie wpływa na produktywność całego przedsiębiorstwa i minimalizuje ilość obowiązków wynikających ze sprawowania dodatkowej opieki nad zwierzętami.

Kolejną zaletą mat hodowlanych jest ich czyszczenie, które dzięki stosownej powłoce nie wymaga dużego nakładu pracy ze strony personelu. Odpowiednio dobrane do powierzchni maty hodowlane przyczyniają się do obniżenia kosztów hodowli i pozwalają na ich intensywną eksploatację bez konieczności wymiany nawet po wielu latach użytkowania.

Okres gwarancyjny na maty hodowlane wynosi bowiem 10 lat. Dekada to wystarczająco długo, aby przekonać się o niezawodności i wysokiej skuteczności materiałów, z których wykonane są maty hodowlane.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło