Kratki trawnikowe

Kratki trawnikowe dobierz rozmiar i zamów online produkcja pod wymiar

Aktywne filtry

Wycieraczka gumowa Compos 150x100 cm mata czarna h 16 mm

Cena 95,00 PLN

atrakcyjne maty i wycieraczki do każdego wnętrza

Świetny produkt wycieraczka gumowa Compos 150x100zserii wycieraczki i maty w bogatej kolorystyce i trwałym wykończeniu. Doskonały do montażu, dobrze komponuje się z innymi sprzętami. Dobra cena i świetna jakość to nasz priorytet od lat. Wycieraczka gumowa Compos 50x100 to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i higieny. Atrakcyjne ceny.

Kraty trawnikowe - charakterystyka, korzyści i informacje

Kratka trawnikowa to ekologiczny system, który wzmacnia nawierzchnie. Najczęściej stosowanym wypełnieniem jest trawa, grys, żwir, piasek, czy trociny. Eko kratki to solidne elementy, które skutecznie wzmacniają i stabilizują nawierzchnię, a także chronią przed zniszczeniem i odkształceniem terenu na placu, czy wokół domu.

Uniwersalne zastosowanie kratek trawnikowych daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można tworzyć powierzchnie użytkowe, m.in. parkingi, podjazdy, które stanowią również rejon biologicznie czynny.

W celu uzyskania właściwej nośności rodzaj podbudowy powinien być zgodny z budowlanymi normami drogowymi.

Kratki trawnikowe to uniwersalne i ekologiczne rozwiązanie do budowy trawników. Te plastikowe konstrukcje mają komory, które można wypełnić szeroką gamą substratów. Zazwyczaj stosuje się je do wzmacniania i wyrównywania trawników, parkingów lub dróg lokalnych.

Siatki służą przede wszystkim jako konstrukcja nośna dla wypełnienia, którym zwykle jest trawa. Przestrzenie między komorami umożliwiają swobodny odpływ wody do gruntu, a równomierne rozmieszczenie szkieletu kratki ułatwia koszenie.

Stosowanie kratek trawnikowych ma wiele zalet:

Estetyka - kratki trawnikowe są idealnym sposobem na nadanie estetycznego wyglądu trawnikom i innym powierzchniom, przy jednoczesnym zachowaniu ich ekologicznego charakteru

Ekologia - kratki trawnikowe dzięki swojej strukturze ułatwiają naturalny odpływ wód powierzchniowych i pomagają uniknąć zalewania sąsiednich terenów

Trwałość - kratki trawnikowe wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego są odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe

Cena - stosunkowo niskie koszty zakładania trawników na kratkach sprawiają, że są one bardzo atrakcyjne dla inwestorów

Kratki trawnikowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów i faktur, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wycieranie, deptanie czy przejeżdżanie. Nawierzchnie nie zarastają dzięki wciskanej od spodu geowłókninie, pozostają więc trwale jednorodne i zabezpieczone przed wciskaniem wypełnień (zwłaszcza mineralnych) w podłoże. Nie występuje efekt koleinowania.

Przy układaniu kratek trawnikowych ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża i jego wypoziomowanie. Specjalna konstrukcja kratek zapobiega ich zapadaniu się, tworzeniu dziur i dołów. Kratki trawnikowe są zwykle montowane na zatrzaski, co sprawia, że czynność ta jest bardzo prosta i szybka - nawet w przypadku dużych powierzchni.

Kratki trawnikowe to świetny sposób na zwiększenie trwałości i piękna domu. Można je stosować w pomieszczeniach lub na zewnątrz i na wiele różnych sposobów.

Stosując kratki trawnikowe wokół domu i w ogrodzie, chroni się stożek wzrostu trawy przed zgnieceniem. Dzięki temu trawa może wytrzymać nawet duże obciążenia. Powierzchnie pokryte trawą zyskują w ten sposób na wytrzymałości, stabilności i spójności, nie tracąc przy tym swojego wyglądu i naturalnych właściwości (mikroklimat, przestrzeń życiowa dla małych organizmów).

W ogrodach na posesjach i działkach kratka trawnikowa również dobrze spełnia swoją rolę:

- przy wytyczaniu ścieżek, placów i skwerów rekreacyjnych;

- do umacniania brzegów stawów, skarp, jezior, przystani;

- przy drogach dojazdowych, podjazdach, miejscach parkingowych, ścieżkach, opaskach wokół domu.

Siatki trawnikowe są wykorzystywane w budownictwie, przemyśle i rolnictwie do różnych celów:

- tworzenie parkingów i miejsc parkingowych

- umacniania dróg, poboczy, nasypów kolejowych

- tworzenie otwartych magazynów i hal maszyn

- tymczasowy dostęp do placów budowy

- tworzenie lądowisk dla helikopterów, hangarów, dróg dojazdowych dla samochodów osobowych i autobusów.

Wykorzystuje się je również do celów sportowych i turystycznych:

- budowa pól golfowych, terenów do jazdy konnej

- miejsca na pola namiotowe, boksy, strzelnice

- tworzenie podbudowy pod hale namiotowe

- wzmacnianie nawierzchni przy budowie obiektów sportowych

Być może zastanawiają się Państwo, czy zalety kratek trawnikowych przeważają nad zaletami innych metod układania nawierzchni. I to jest dobre pytanie!

To prawda, że stosowanie kratek trawnikowych jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów utwardzania terenu, zwłaszcza w przypadku dużych przestrzeni. Kratki są lekkie, więc łatwo je transportować, a ponadto można je układać ręcznie, bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu. Wydajność jednego pracownika przy układaniu kratek trawnikowych wynosi od około 60 do 150 m²/h, podczas gdy na przykład w przypadku płyt betonowych wydajność ta wynosi od 10 do maksymalnie 60 m²/h. Oznacza to, że można wykonać pracę szybciej i przy mniejszej liczbie osób!

Są też inne powody, dla których tak wielu architektów krajobrazu wybiera kratki trawnikowe. Ponieważ są one wypełnione naturalnymi roślinami, zapewniają bujną zieloną przestrzeń, która wygląda świetnie przez cały rok - nawet zimą! A ponieważ kratki są przepuszczalne i umożliwiają filtrację wody, nigdy nie trzeba się martwić o kałuże czy problemy z erozją.

FAQ najczęściej zadawanie pytania

Kratki trawnikowe — czy to jest nawierzchnia biologicznie czynna ?

Kratki trawnikowe eko  to doskonała alternatywa płyt chodnikowych, ażurowych czy kostki brukowej. Dzięki możliwości łączenia paneli metodą wtykową powstaje efekt jednolitej nawierzchni. Po odpowiednim wypełnieniu panele stają się niewidoczne i gwarantują wrażenie naturalnej nawierzchni.

1

Kratki trawnikowe – jakie są ich zalety ?

Zastosowanie kratek trawnikowych ma wiele zalet. Spośród najważniejszych wymieniamy:

·         Troska o środowisko,

·         Pełna wodoprzepuszczalność,

·         Odporność na warunki atmosferyczne i ząb czasu.

2

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło