Maty sorbentowe

Istnieje 11 produktów.

Pokazuje 1-11 z 11 produktów

Aktywne filtry

Mata antyzmęczeniowa Sorb Stance sorbent olejoodporna antypoślizgowa

od Cena 887,00 PLN

Mata antyzmęczeniowa stanowiskowa dla użytkowników przemysłowych, którzy domagają się komfortu i siły. Ergonomiczna korzyść wynikająca z platformy roboczej o grubości 16 mm z wypukłymi kołkami z tyłu zapewniającym napowietrzanie i doskonały komfort amortyzacji. Bardzo widoczne granice z gumy nitrylowej w kolorze pomarańczowym dla zwiększenia bezpieczeństwa. 

Mata sorbentowa to idealny patent w każdym warsztacie,

hali produkcyjnej lub wszędzie tam, gdzie pojawiają się wycieki z oleju, ropy, smaru, a także innych szkodliwych dla środowiska substancji.

Sorbenty bowiem, wchłaniają ciecze, zapobiegając tym samym niebezpieczeństwu, które mogłoby spowodować dalsze rozprzestrzenianie się chemikaliów. 

Maty Sorbentowe z powodzeniem można używać wewnątrz i na zewnątrz budynków, gdyż maty te nie pochłaniają wody i są odporne na wszelkie czynniki mechaniczne. 

Ze względu na różnorodne zastosowanie sorbenty dzielą się na maty, rolki oraz rękawy. Maty sorbentowe służą do ochrony niewielkich przestrzeni. Sorbenty w kształcie rolki idealnie sprawdzą się na większych powierzchni. Zaś tzw. rękawy sorpcyjne są przeznaczone miedzy innymi w laboratoriach, gdzie szczególny nacisk kładzie się na szybkie i skuteczne usuwanie groźnych i niezidentyfikowanych wycieków z miejsc trudnodostępnych. 

W celu ułatwienia wyboru sorbentu adekwatnego do danego miejsca maty są produkowane w różnych kolorach. Szare sorbenty absorbują oleje, płyny przemysłowe oraz nieagresywne i ropopochodne chemikalia. Żółte maty są przeznaczone do czyszczenia szkodliwych substancji nieznanego pochodzenia. Maty w kolorze niebieskim nie pochłaniają wody, tylko paliwo. Podobnie jest w przypadku białych sorbentów, które będą odpowiednie w miejscach wycieku oleju oraz ropy

Najlepszym wyborem dla Ciebie jest mata sorbentowa

Nasze maty sorbentowe to najlepszy sposób na utrzymanie bezpiecznego i czystego środowiska pracy.

Maty sorbentowe supermaty chronią Państwa przestrzeń przed olejami, ropą naftową, smarami i innymi substancjami szkodliwymi dla środowiska. Już nigdy więcej nie będziesz musiał się martwić o rozlane płyny. Maty te doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ponieważ nie wchłaniają wody i nie rozpadają się w każdych warunkach pogodowych!

Maty sorbentowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Można nimi pokryć zarówno małe, jak i większe powierzchnie. Mogą być również stosowane w laboratoriach! Oferujemy również rękawy Sorbent Sleeves, które są idealne do usuwania niezidentyfikowanych wycieków z trudno dostępnych miejsc.

Nasza oferta sorbentów pozwala na ograniczenie nakładu pracy i kosztów utylizacji przy likwidacji skutków awarii z udziałem nawet najbardziej niebezpiecznych substancji. Maty sorbentowe z łatwością powstrzymają i usuną skutki każdego typu wycieku.
Oferowane przez nas Maty sorbentowe są produktami najwyższej klasy.

Nowoczesna technologia i bardzo wysokie standardy oferowanych przez nas produktów utrzymywane są dzięki procedurom kontroli, które obejmują cały proces produkcji. Natomiast produktów niespełniających naszych standardów nie wprowadzamy na rynek. Każdy produkt posiada własną kartę charakterystyki, która zawiera minimalne, gwarantowane wartości parametrów.

Sorbenty uniwersalne

 Sorbenty uniwersalne to włókniny hydrofilowe, które absorbują substancje płynne niezależnie od ich składu chemicznego. Oferowane w postaci mat i rolek, mogą być stosowane do pochłaniania rozlewów i wycieków przemysłowych. Umieszczane pod maszynami, na stanowiskach tokarskich i frezarskich, pod nieszczelnymi zbiornikami i przewodami hydraulicznymi - pochłaniają wycieki przemysłowe i nieszczelności zagrażające bezpieczeństwu stanowisk pracy i środowiska. Poprzez szybkie usuwanie rozlewów pomagają w utrzymaniu czystości. Charakteryzują się wysoką skutecznością w pochłanianiu wody, olejów, płynów przemysłowych, produktów naftowych i innych chemikaliów.

Sorbenty olejowe maty sorbentowe olejowe

 Szukasz sposobu na usunięcie oleju i płynów ropopochodnych z powierzchni? Nie szukaj dalej!

Nasze sorbenty olejowe to hydrofobowe (odpychające wodę) włókniny, które zatrzymują i absorbują wszystkie oleje i ciecze ropopochodne z każdego rodzaju powierzchni. Są idealne do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wody płynącej, stojącej i ścieków, a także z powietrza w stacjach pneumatycznych. Dzięki właściwościom hydrofobowym są bardzo wydajne ze względu na optymalne wchłanianie substancji docelowej bez marnowania powierzchni chłonnej na wodę. Maksymalnie nasycone olejem, unoszą się na wodzie.

Oferujemy je w formie maty i rolki, dostępne z perforacją - dla wygodniejszego dzielenia na mniejsze arkusze, lub bez perforacji - stosowane w sytuacjach, gdy używa się ich na większych powierzchniach. Oferujemy włókniny jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trójwarstwowe o różnej grubości.

Sorbenty chemiczne maty sorbentowe chemiczne

 Sorbenty chemiczne to syntetyczne włókniny przystosowane do pochłaniania substancji agresywnych. Występują w postaci hydrofilowej (pochłaniającej wodę) i absorbują kwasy, rozpuszczalniki i inne substancje płynne niezależnie od ich składu chemicznego. Szybko i skutecznie usuwają przypadkowe, niebezpieczne wycieki i rozlewy płynnych żrących substancji chemicznych, w tym najbardziej agresywnych kwasów i zasad. Przeznaczone m.in. do ochrony powierzchni roboczych przed niespodziewanymi wyciekami niebezpiecznych, toksycznych substancji w laboratoriach, halach przemysłowych i magazynach.

Sorbenty chemiczne dostępne są w formie hydrofilowej - czyli pochłaniają wodę - lub hydrofobowej - czyli odpychają wodę. Mogą być również wykonane z perforacją dla łatwiejszego podziału na mniejsze arkusze lub bez perforacji dla dużych powierzchni, które wymagają ochrony przed rozlaniem. Sorbenty chemiczne dostępne są w kolorach żółtym lub zielonym, a także jako włókniny jedno-, dwu- lub trójwarstwowe o różnej grubości, w zależności od wymagań Państwa miejsca pracy lub branży.

Maty torowe

 Wysoce chłonna mata sorbentowa Track to wytrzymała, nieprzepuszczalna mata, która zatrzymuje szkodliwe substancje w podłożu. Wierzchnia warstwa jest odporna na promieniowanie UV, a spodnia nie przepuszcza płynów.

Mata sorbentowa Track Sorbent Mat stosowana jest przede wszystkim podczas tankowania lokomotyw, wokół peronów, tymczasowych napraw oraz przy olejowaniu torów. Znajduje również zastosowanie w przemyśle, gdzie potrzebne są szczególnie mocne maty olejowe, które zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych substancji do podłoża.

Mata sorbentowa Track składa się z trzech warstw: wewnętrznej warstwy miękkiej włókniny (meltblown), która utrzymuje wchłoniętą ciecz wewnątrz; środkowej warstwy wysoce chłonnego materiału wypełniającego, który pochłania oleje i paliwa; oraz zewnętrznej warstwy białej folii polipropylenowej wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu (w 100% nadającej się do recyklingu). Ta zewnętrzna warstwa zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do gleby lub wód gruntowych.

Oferowane przez nas  sorbenty są bardzo wydajne i chłonne.

W zależności od rodzaju wycieku świetnie sprawdzą się:  maty sorbentowe uniwersalne, maty sorbentowe olejowe (pochłaniają wszelkie oleje i substancje olejo pochodne.) Od wielu lat sorbenty stosowane były głównie przez straż pożarną, służby drogowe i służby ratownictwa skażeń. Sorbenty uniwersalne znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wycieku substancji takich jak oleje, płyny przemysłowe, woda, paliwa, chłodziwa czy inne nieagresywne płyny. Pozwalają utrzymać miejsce pracy w porządku, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo oraz wydajność. Sorbenty polipropylenowe uniwersalne dostępne są w formie rolek, rękawów, poduszek czy mat.

Stosowane są do zatrzymywania wycieków oraz rozlewów spod nieszczelnych pojazdów, maszyn czy przewodów hydraulicznych. Sprawdzą się do zabezpieczenia szlaków komunikacyjnych, przejść oraz posadzek.

Sorbenty uniwersalne utrzymane są w szarym odcieniu. Dzięki zastosowaniu perforacji pozwalają na wydajne i komfortowe użytkowanie. Ich zaletą jest zdolność do zatrzymywania wchłoniętego płynu, dzięki czemu nie rozprzestrzenia się on w miejscu pracy.

Sorbent uniwersalny to najskuteczniejszy sposób, aby zapobiegać zagrożeniom spowodowanym przez przypadkowe wycieki, a tym samym przyczyniać się do pełnej ochrony miejsca pracy.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć