Maty antyzmęczeniowe

Maty antyzmęczeniowe są rozwiązaniami praktycznymi i użytecznymi. Ich zastosowanie umożliwia odciążenie kręgosłupa oraz stawów przy długotrwałej, stojącej pracy. W sklepie dostępne są różnorodne produkty, pozwalające na indywidualny wybór dostosowany do określonych oczekiwań i stanowisk pracy.

Profesjonalne, bezpieczne i funkcjonalne maty antyzmęczeniowe z atestem.

Aktywne filtry

Mata antyzmęczeniowa Sorb Stance sorbent olejoodporna antypoślizgowa

od Cena 887,00 PLN

Mata antyzmęczeniowa stanowiskowa dla użytkowników przemysłowych, którzy domagają się komfortu i siły. Ergonomiczna korzyść wynikająca z platformy roboczej o grubości 16 mm z wypukłymi kołkami z tyłu zapewniającym napowietrzanie i doskonały komfort amortyzacji. Bardzo widoczne granice z gumy nitrylowej w kolorze pomarańczowym dla zwiększenia bezpieczeństwa. 

Do czego służy mata antyzmęczeniowa?

Mata antyzmęczeniowa to ergonomiczny produkt, który pozwala na zniwelowanie negatywnych skutków stojącej pracy. Stymulują regularne, niewielkie i niedostrzegalne ruchy stóp w statycznych pozycjach. Stopy, poprzez konieczność dopasowania się do odpowiednio zaprojektowanej maty, poprawiają krążenie krwi organizmie. Powoduje to lepszą pracę układu krążenia, co w efekcie umożliwia odczucie mniejszego zmęczenia po wielu godzinach w pracy w statycznej pozycji stojącej. Dzięki temu można uniknąć wielu chorób, które związane są z pracą na zimnym czy twardym podłożu.

Rodzaje mat antyzmęczeniowych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo maty modułowe typu puzzle, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia powierzchni o odpowiednich wymiarach. Dostępne są również maty rolki lub gotowe, popularne rozmiary. Szeroki wybór asortymentu, pozwala na wybór maty do odpowiedniego stanowiska pracy. Posiadamy maty antyzmęczeniowe do biura, maty antyzmęczeniowe dla lakiernika, maty antyzmęczeniowe dla stolarza, maty antyzmęczeniowe dla magazyniera itp. Zapraszamy do kontaktu, z pewnością wybierzemy rozwiązanie odpowiadające Państwa potrzebom.

Mata antyzmęczeniowa a zdrowie

Praca w pozycji stojącej] powoduje słaby przepływ i postój krwi w żyłach nóg dlatego ciężko jest odpowiednio płynąć w kierunku serca, ponieważ nie ma wsparcia mięśni łydek - stóp, które transportowałyby ją do góry. Konsekwencje to bóle mięśni stóp, łydek, uczucie ciężkich nóg i żylaki. Powinniśmy w miarę możliwości dopasowywać miejsce pracy do możliwości psychofizycznych. Przy stojącej pracy ma znaczenie , ustawienie właściwego oświetlenia, robienie przerw, zmiana pozycji oraz odpowiednia mata antyzmęczeniowa. W tym przypadku bezruch jest najbardziej obciążający zarówno dla kręgosłupa jak i łydek, czy stóp.

Wymiary mat antyzmęczeniowych

Posiadamy wiele rozmiarów mat. Spośród popularnych wymieniamy maty antyzmęczeniowe 60x60 cm, 91x91 cm, 90x120, 90x150, 90x180, 90, 122x18,3 cm

FAQ najczęściej zadawanie pytania

Jakie maty antyzmęczeniowe?

Ciekawą kategorią produktów są maty antyzmęczeniowe. Nie należą one stricte do grupy wycieraczek, a przyznają się do zwiększenia komfortu pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki głównie w pozycji stojącej.

Gumowe maty antyzmęczeniowe posiadają właściwości amortyzujące, dzięki którym nawet wielogodzinna praca na stojąco nie powoduje dużego zmęczenia. Maty antyzmęczeniowe stosuje się przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, halach montażowych, restauracjach, sklepach itp.

Maty antyzmęczeniowe chronią pracowników w miejscu zatrudnienia, zapobiegając ryzyku poślizgnięcia się. Stosuje się je głównie w miejscach, gdzie pracownik narażony jest na bóle związane z wykonywaniem obowiązków w pozycji stosującej przez wiele godzin. Wykorzystanie mat antyzmęczeniowych pomaga w zmniejszeniu dolegliwości związanych z obciążeniem kręgosłupa, bioder oraz kolan. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest zadbanie o poprawę warunków pracy i zwiększenie wydajności.

2

Jakie są właściwości i zastosowanie mat antyzmęczeniowych ?

Wiele stanowisk wymagających od personelu pracy na stojąco są męczące i wiążą się z licznymi urazami. Ten problem można szybko wyeliminować, stosując maty antyzmęczeniowe. To rozwiązanie, które odciąża plecy i kręgosłup. Mata antyzmęczeniowa to produkt, który pozwala uniknąć uszkodzenia mięśni, nerwów oraz odciąża stawy. Efektem jest ograniczenie przerw w pracy, większe zadowolenie oraz wydajność pracowników.

Maty antyzmęczeniowe są elastyczne i miękkie. Posiadają właściwości antypoślizgowe i wodoodporne. Są łatwe w utrzymaniu i nie odkształcają się. Do ich montażu niepotrzebne są dodatkowe taśmy czy klej. Mata antyzmęczeniowa wykorzystywana jest w miejscach, gdzie personel narażony jest na skutki długotrwałej pracy w pozycji stojącej. To magazyny, hale przemysłowe, gastronomia, biura oraz placówki sprzedażowe.

Maty antyzmęczeniowe w naszej ofercie dostępne są w różnych kolorach i konfiguracjach. Istnieje możliwość dostarczenia mat antyzmęczeniowych do miast: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk, Łódź, Zabrze, Włocławek, Ruda Śląska.

1

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło