Maty na plac zabaw

Maty plac zabaw

Dzieciństwo to okres niezwykłych szaleństw i ryzykownych pomysłów. Obdarte kolana czy wszechobecne siniaki to normalna sprawa u naszych pociech.
Aby zapewnić im jednak komfortową i bezpieczną zabawę na placach zabaw, niezbędną sprawą jest zastosowanie mat gumowych, które pozwolą uniknąć groźnych stłuczeń. Będą one świetnym amortyzatorem upadków oraz stawów podczas licznych skoków. 

Maty na plac zabaw różne kolory i wymiary bezpieczne nawierzchnie

Aktywne filtry

Mata na plac zabaw to również świetne rozwiązanie w przypadku ochrony, którą stosuje się na siłowniach zewnętrznych.

Nasze produkty wykonane są w materiałów najwyższej jakości co sprawia, że są odporne na wszelakie uszkodzenia mechaniczne, np. ścieranie. Dzięki temu, jest to zastosowanie, które z powodzeniem przetrwa lata, zachowując swoje walory estetyczne i funkcjonalne, m.in. elastyczność i miękkość. 

Nasze maty na place zabaw posiadają stosowne atesty i certyfikaty, które potwierdzają, iż produkt jest godny zaufania i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko upadku lub istnieje konieczność ochrony podłoża.

Mata na plac zabaw pomimo tego, że charakteryzują się niezwykłą sprężystością i miękkością są również odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie straszne im każde warunki pogodowe. Ich atut to nie tylko wodoprzepuszczalność, wibroizolacja czy antypoślizgowa powierzchnia. Stanowią też piękny i estetyczny element miejsca zabaw. 

Mata amortyzująca na plac zabaw

Czy wiesz, co to jest bezpieczna nawierzchnia placu zabaw?

Dzieci zawsze lubiły bawić się na placu zabaw. Ale czy nie masz obaw, gdy widzisz, jak Twoje dziecko wspina się na wyższą atrakcję? Nic dziwnego - upadek nawet z niezbyt dużej wysokości może skończyć się urazem kolana, łokcia lub innym. Co zrobić, aby dzieci mogły bawić się zupełnie beztrosko? Najlepiej zadbać o to, by każdy wypadek był niegroźny. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy nawierzchnia placu zabaw jest wystarczająco miękka, aby zamortyzować siłę upadku.

Nowoczesne technologie umożliwiły stworzenie materiału, dzięki któremu powstała bezpieczna nawierzchnia placu zabaw. Nałożony na całą powierzchnię, całkowicie zabezpiecza dzieci podczas zabawy.

Nawierzchnie oferowane przez nasz sklep internetowy mogą być dostosowane do konkretnych zamówień. Grubość maty zależy od wysokości urządzeń na placu zabaw. Im wyższa, tym większe właściwości amortyzujące.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania, a także szereg innych czynników sprawiają, że maty gumowe SBR są doskonałym rozwiązaniem do zastosowania na powierzchniach placów zabaw, w domu oraz w instytucjach publicznych - szkołach, przedszkolach czy centrach handlowych.

Maty amortyzujące na plac zabaw supermaty - istotne zalety

Maty amortyzujące na plac zabaw od Supermatt to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy system amortyzujący do ochrony przed upadkiem z wysokości. Specjalnie zaprojektowane maty nadają się do wszystkich obszarów zastosowań.

Wyłączne zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz innowacyjny proces produkcji gwarantują optymalną trwałość.

Maty amortyzujące Supermatt są stosowane na wielu publicznych i prywatnych placach zabaw, a także w przedszkolach, szkołach, obiektach sportowych, rekreacyjnych i innych miejscach publicznych.

Dla wszystkich placów zabaw - zarówno publicznych, jak i prywatnych - ogólne i specjalne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa są wiążąco określone w normie EN 1176. Jednym z najważniejszych punktów jest to, że plac zabaw musi być wyposażony w nawierzchnię amortyzującą, której krytyczna wysokość upadku została sprawdzona zgodnie z normą EN 1177.

Nasza szeroka oferta, zawierająca różne warianty kolorystyczne mat na plac zabaw oraz duży wybór wymiarów, pozwoli na wybranie przez Państwa odpowiedniej opcji według indywidualnych oczekiwań. 

Aby zapewnić dzieciom maksymalną ochronę przed niebezpiecznymi upadkami, warto zastosować w miejscach ich beztroskiej zabawy maty na plac zabaw gumowe. Tylko najwyższej jakości produkty, stworzone z granulatu gumowego mogą zapewnić komfortową i bezpieczną strefę dla najmłodszych.

Należy nadmienić, że nawierzchnie składające się z mat gumowych mają szerokie zastosowanie. Mogą zostać użyte nie tylko na placach zabaw, lecz również w przypadku siłowni na świeżym powietrzu. Gwarantują komfort ćwiczeń, zabawy oraz gwarantują ochronę zdrowia i niwelują ryzyko wielu kontuzji, stanowiąc estetyczny element dekoracyjny otoczenia.

Plac zabaw bez mat na plac zabaw od supermaty - czy to bezpieczne ?

Wiele placów zabaw, na których nawierzchnią chroniącą przed upadkiem jest trawa lub luźne materiały, takie jak wióry drzewne i ściółka z kory, z wielu powodów nie nadaje się dla dzieci:

Luźne materiały, zwłaszcza piasek i ściółka z kory, są często wykorzystywane przez psy i koty jako toalety. To samo dotyczy trawiastych obszarów placów zabaw.

Bakterie i grzyby rozwijają się na gnijącym drewnie lub piasku zanieczyszczonym odchodami i resztkami jedzenia.

Małe dzieci mogą wkładać do ust żwir lub wióry drewniane, co może powodować różnego rodzaju choroby.

Sprzątanie powierzchni trawiastych lub luźnych materiałów zajmuje dużo czasu, a ponadto rozbite szkło i odłamki drewna stwarzają wysokie ryzyko obrażeń.

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości wykonane z piasku, żwiru lub wiórów drewnianych jest często rzucane przez dzieci bawiące się na placu zabaw. Może to powodować urazy oczu lub twarzy oraz szkody materialne.

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych dzieci. Rodzice, którzy dbają o swoje potomstwo zwykle korzystają tylko z tych placów zabaw, które zostały wzbogacone o specjalne segmentowe maty na plac zabaw, które amortyzują dziecięce upadki i poprawiają przyczepność do nawierzchni.

Przez wysokie właściwości antypoślizgowe maty na plac zabaw zaskarbiły sobie również sympatię najmłodszych, którzy z zaufaniem stawiają swoje pierwsze kroki na tej kolorowej i wyjątkowo miękkiej nawierzchni. Swoją unikatową formę maty zawdzięczają zastosowaniu atestowanego grantulatu gumowego SBR lub EPDM. 

Podziw wzbudza również system montowania ze sobą poszczególnych elementów maty, który opiera się na nowatorskim patencie zapobiegającym przedostawaniu się źdźbeł trawy przez szczeliny łączeniowe. Samo łączenie ze sobą płyt jest dziecinnie proste, szybkie i nie wymaga znacznych zdolności manualnych. Montaż mat na plac zabaw nie obliguje również do uprzedniej budowy systemu kanalizacyjnego w miejscu instalacji, przez co maty zaczynają być powszechnie stosowanym podkładem w zmodernizowanych częściach miejskich przestrzeni publicznych.

Segmentową nawierzchnie pod plac zabaw cechuje także wysoka wodoprzepuszczalność. Montaż maty na plac zabaw przy blokowisku to idealny sposób na redukcje hałasów dobiegających z podwórka. Ponadto, mata pod plac zabaw wykazuje także wysokie zdolności termoizolacyjne, dzięki czemu świetnie sprawdza się zarówno przy 40 - stopniowym upale, jak i w czasie, gdy temperatura spada do minus 20 stopni Celsjusza.

Przez swoją użytkowość, antypoślizgowa nawierzchnia segmentowa stała się znakiem rozpoznawczym każdego nowoczesnego placu zabaw, otwartej miejskiej siłowni, czy parków ze ściankami wspinaczkowymi. 

Montaż mat na plac zabaw - jak wykonać ?

Maty na place zabaw Supermats wymagają minimalnego wysiłku przy instalacji i nie wymagają zbędnej pracy ręcznej. Praktycznie każde trwale stabilne, równe podłoże nadaje się do prawidłowej instalacji. W przypadku profesjonalnie ułożonego podłoża, połączonego lub pokrytego siatką, zwykle nie są wymagane żadne prace przygotowawcze.

Ale czy maty amortyzujące można położyć bezpośrednio na trawie? W praktyce nie jest możliwe ułożenie ich na gruncie rodzimym - w takim przypadku firma Supermats zaleca stosowanie plastikowych siatek stabilizujących grunt (siatek trawnikowych), aby szybko, przy niewielkich pracach ziemnych i bez użycia ciężkich maszyn ułożyć trwale stabilne podłoże.

Warstwa podkładowa z plastikowych kratek stabilizujących grunt jest znacznie lepsza niż konwencjonalne podłoże żwirowe i skutecznie zapobiega niepożądanemu zapadaniu się płyt na środku. W ten sposób powstaje idealna, otwarta na infiltrację podbudowa o nośności 120 t/m2 przy bardzo niewielkim nakładzie pracy.

Maty na place zabaw Supermats, odpowiednie dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności, to doskonały wybór dla kolejnego projektu nawierzchni bezpiecznej.

Płyty na place zabaw Supermaty zapewniają skuteczną ochronę przed wandalizmem. Można je jednak zainstalować w taki sposób, by w każdej chwili można było je zdjąć bez uszkodzenia i zainstalować ponownie. Z tego względu nawierzchnie placów zabaw Supermaty są bardziej pożądane niż bezspoinowe wylewki podłogowe.

Wszystkie systemy montażowe są zintegrowane z krawędziami płyt Supermaty. Tworzą one proste połączenie mechaniczne pomiędzy poszczególnymi płytami podczas montażu. W rezultacie powstaje spójna nawierzchnia z płyt. Najbezpieczniejsze połączenie uzyskuje się poprzez zazębianie się za pomocą formowanego zamka
(w kształcie puzzli lub jaskółczego ogona).

Systemy montażowe są zintegrowane z krawędziami płyt supermaty. Tworzą one proste mechaniczne połączenie pomiędzy poszczególnymi płytami podczas montażu. W rezultacie powstaje spójny chodnik z płyt. Najbezpieczniejsze połączenie uzyskuje się poprzez zazębianie za pomocą formowanego zamka (w kształcie puzzli lub jaskółczego ogona).

Pomoc , projekt - odpowiedni dobór mat na plac zabaw

Jako renomowany producent płyt z granulatu gumowego, firma Supermaty posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie nawierzchni placów zabaw. Nasi doradcy udzielają porad telefonicznych i mailowych we wszystkich fazach planowania i budowy nawierzchni placów zabaw.

Aby uzyskać profesjonalną poradę i wsparcie, wystarczy skontaktować się z naszym działem obsługi klienta pod adresem: 412020727, lub drogą mailową na adres biuro@supermaty.pl.

Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z wyborem nawierzchni placu zabaw i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb. Ponadto zapewniamy pomoc w realizacji projektów dla władz publicznych, agencji rządowych, domów opieki i ośrodków opieki dziennej.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło