Maty izolacyjne

Maty izolacyjne zapewniają bezpieczeństwo w przypadku wyładowań

Aktywne filtry

Maty izolacyjne zapobiegają „uziemieniu” pracowników i zapewniają bezpieczeństwo w przypadku elektryczności zaszokować.

Maty izolacyjne rozdzielcze mogą być używane w suchym środowisku przed skrzynkami wysokiego napięcia, elektrycznymi skrzynki bezpieczników i transformatory. A także wokół podstacji elektrycznych, transformatorów i przełączników, panele elektryczne, pomieszczenia silnika i generatora. Pofałdowana górna powierzchnia ząbkowana zapewnia zwiększona przyczepność i łatwe do zamiatania. Spód ma odcisk tkaniny. Bez DOP, bez DMF, wolny od substancji niszczących warstwę ozonową, wolny od silikonu i metali ciężkich.

W nowoczesnym budownictwie bardzo ważna jest termoizolacja budynków. Obecnie ma ona chronić nie tylko przed utratą ciepła, ale również mają zapobiegać przegrzewaniu budynków, szczególnie w czasie słonecznych dni. Jedną z takich technologii są maty izolacyjne.

Nowoczesne maty izolacyjne o grubości zaledwie kilku centymetrów, stosowane w budownictwie, pozwalają na osiągniecie parametrów izolacyjnych, jakie jeszcze kilkanaście lat temu uzyskiwało się, stosując dwudziestocentymetrowe lub grubsze warstwy wełny mineralnej, lub tradycyjnego styropianu. Jednym z takich nowoczesnych materiałów są izolacje wielowarstwowe MLI (Multilayer Insulation), w których część warstw jest wykonana z cienkiej folii aluminiowej.

Mata izolacyjna z folią aluminiową opiera swoje działanie na dwóch mechanizmach. Pierwszym z nich jest izolacyjność uwięzionych pomiędzy warstwami folii pęcherzyków powietrza, drugim zaś wysoka zdolność folii aluminiowej do odbijania promieniowania podczerwonego (cielnego) o określonych długościach fali.
Mata izolacyjna służy do wielowarstwowej izolacji budynków.

Składa się z warstw folii metalizowanej, watoliny oraz pianki, które zapewniają dobrą i stałą izolację termiczną zarówno latem, jak i zimą.
Mata nie ulega deformacji oraz nie zapada się w czasie eksploatacji, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości na bardzo długo.
Jest bardzo łatwa w instalacji – wystarczy ją odmierzyć i przyciąć na wymaganą długość.
Następnie można ją zamocować do powierzchni za pomocą specjalnych zszywek oraz taśmy klejącej. 

Nieprzewodzące maty do rozdzielnic mają za zadanie zapewnić izolację dla pracownika. Każdy kwadrat cal maty jest testowany zgodnie ze specyfikacjami ANSI/ASTM D-178. Należy wymienić co 12 miesięcy dla optymalnego bezpieczeństwa.

Zalecane zastosowania mat izolacyjnych:

• Ciężkie warunki – suche środowiska przemysłowe, wokół podstacji elektrycznych, transformatorów i przełączników, elektryczne panele, pomieszczenia silnika i generatora

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło