Maty antystatyczne

Maty antystatyczne są gwarancją prawidłowego funkcjonowania wielu zakładów, gdzie przypadkowy ładunek magnetyczny może uszkodzić wytwarzane produkty. Dlatego też oferta sklepu opiera się na zaawansowanych i sprawdzonych technologiach oraz produktach najwyższej jakości.

Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania antystatyczne w środowiskach przemysłowych i handlowych. W wielu obiektów ludzie są jednym z głównych generatorów elektryczność statyczna. Prosta czynność chodzenia może generować kilka tysięcy woltów na ludzkim ciele, szczególnie zimą, kiedy powietrze staje się bardziej suche. Jeśli nie kontrolowane, nagromadzenie ładunków elektrostatycznych może powodować wstrząsy statyczne pracowników i niewidoczne uszkodzenia elementów elektronicznych.

Profesjonalne i różnorodne maty antystatyczne, podstawą funkcjonowania wielu firm.

Aktywne filtry

Szokujące statystyki mat antystatycznych - tzw mat ESD

Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania antystatyczne w środowiskach przemysłowych i komercyjnych.

Co to jest mata antystatyczna ?

Mata antystatyczna ochronna przed wyładowaniami elektrostatycznymi ESD - neutralizuje nagromadzony na powierzchni ładunek elektryczny

Elektryczność statyczna jest wszędzie, zwłaszcza zimą, kiedy powietrze staje się bardziej suche.
W wielu obiektach ludzie są jednym z głównych generatorów elektryczności statycznej. Prosta czynność chodzenia lub nawet siedzenia na niektórych typach stołków może generować kilka tysięcy woltów na ludzkim ciele.

Nagromadzenie ładunków statycznych jest zwykle niezauważalne, dopóki nie zostanie rozładowane, znane jako wyładowanie elektrostatyczne (ESD).
Po zwolnieniu pracownicy mogą odczuwać ekstremalny szok. Jeśli wyczuwalne było wyładowanie, było to prawdopodobnie więcej niż 2000 woltów.

Gdyby wyładowanie było słyszalne, mogło wynosić od 3000 do 5000 woltów. A jeśli pojawiła się niebieska iskra, szok był najprawdopodobniej większy niż 10 000 woltów.
Jeśli nie są odpowiednio kontrolowane, gromadzenie się ładunków elektrostatycznych może powodować nieprzyjemne wstrząsy dla pracowników, a także niewidoczne uszkodzenia elementów elektrycznych.

Maty antystatyczne to maty podłogowe oraz powierzchnie robocze, które chronią pracowników przed wstrząsami spowodowanymi elektrycznością statyczną. Zabezpieczają przed uszkodzeniami również wrażliwe urządzenia elektryczne.

W niektórych miejscach siedzenie lub chodzenie w po wybranych powierzchniach może generować nawet kilka tysięcy woltów na ciele człowieka. Zjawisko to obserwuje się szczególnie w zimę, kiedy powietrze jest bardziej suche.

Dopóki nagromadzenie statyczne nie zostanie rozładowane, nie jest zwykle zauważalne. ESD (Electro-Static-Discharge) to zjawisko wyładowania elektrostatycznego. Podobnie jak piorun, statyczna elektryczność ciągle szuka najkrótszej drogi do ziemi. Podczas wyładowania pracownik może odczuwać skrajny wstrząs, co może prowadzić do nieprzyjemnych komplikacji.

Rodzaje maty antystatyczne:

W naszej ofercie mat antystatycznych na stanowiska pracy znajdą Państwo szeroki wybór mat esd:

  • maty antystatyczne esd podłogowe
  • maty antystatyczne esd nablatowe 
  • maty antystatyczne esd wykładziny gumowe
  • maty antystatyczne esd modułowe
  • maty antystatyczne esd podłogowe do serwerowni

Kolory mat antystatycznych esd

  • Najpopularniejszym kolorem jest czarny i niebieski.

Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania antystatyczne w środowiskach przemysłowych i handlowych.

W wielu obiektach, ludzie są jednym z głównych generatorów elektryczność statyczna. Prosta czynność chodzenia może generować kilka tysięcy woltów na ludzkim ciele, szczególnie zimą, kiedy powietrze staje się bardziej suche. Jeśli nie kontrolowane, nagromadzenie ładunków elektrostatycznych może spowodować porażenie statyczne pracowników i niewidoczne uszkodzenia elementów elektronicznych.

Maty antystatyczne

Aby osiągnąć obszar roboczy chroniący przed wyładowaniami elektrostatycznymi, przestrzegając Norma IEC61340-5-1 lub ANSI EOS/ESD 6.1, wszystkie przewody w środowisko, w tym personel, musi być uziemione do tego samego punkt uziemienia elektrycznego, tworząc równowagę między wszystkimi elementami i personel.

Istnieje wiele produktów ESD, które pomagają ograniczyć lub wyeliminować statyczne nagromadzenie od mebli, sprzętu i obuwia po podłogę.
Wiele zarządcy obiektów uważają posadzki rozpraszające ładunki elektrostatyczne za najbardziej efektywne oznacza, aby ESD nie stało się problemem.

Podłogi gumowe ESD został nawet cytowany przez MIT Lincoln Laboratories jako posiadający najwięcej skuteczna ochrona przed ładunkami elektrostatycznymi dla każdej aplikacji i jedyna antystatyczna wytrzymały produkt, który działa niezależnie od obuwia.

Mata antystatyczna czyli tzw mata esd rozpraszająca ładunki elektrostatyczne ma zakres rezystancji elektrycznej 106  – 109

mierzone w omach. Ładunki będą spływać na ziemię wolniej i szybciej nieco bardziej kontrolowany sposób niż w przypadku materiałów przewodzących. Supermaty  oferuje również pełną gamę akcesoriów ESD, w tym przewody uziemiające, opaski na nadgarstki, podkładki pod pięty i środek do czyszczenia mat ESD.

Aby uzyskać obszar roboczy chroniący przed wyładowaniami elektrostatycznymi, przestrzegając Norma IEC61340-5-1 lub ANSI EOS/ESD 6.1, wszystkie przewody w środowisko, w tym personel, musi być uziemione do tego samego punkt uziemienia elektrycznego, tworząc równowagę między wszystkimi elementami i personel.

Istnieje wiele produktów ESD, które mogą pomóc w ograniczeniu lub wyeliminowaniu statyczne nagromadzenie od mebli, sprzętu i obuwia po podłogę. Wiele zarządcy obiektów uważają posadzki rozpraszające ładunki elektrostatyczne za najbardziej efektywne oznacza, aby ESD nie stało się problemem. Podłogi gumowe ESD został nawet cytowany przez MIT Lincoln Laboratories jako posiadający najwięcej skuteczna ochrona przed ładunkami elektrostatycznymi dla każdej aplikacji i jedyna antystatyczna wytrzymały produkt, który działa niezależnie od obuwia.

Mata rozpraszająca ładunki elektrostatyczne ma zakres rezystancji elektrycznej 106 – 109 mierzone w omach. Ładunki będą spływać na ziemię wolniej i szybciej nieco bardziej kontrolowany sposób niż w przypadku materiałów przewodzących.

Supermaty oferuje również pełną gamę akcesoriów ESD, w tym przewody uziemiające, opaski na nadgarstki, podkładki pod pięty i środek do czyszczenia mat ESD.

Maty antystatyczne antyzmęczeniowe rozpraszające ładunki elektrostatyczne chronią przed ładunkami elektrostatycznymi

wstrząsy, zapewniając jednocześnie komfort stojącym pracownikom.

Fazowane krawędzie ze wszystkich czterech stron, aby zminimalizować ryzyko potknięcia.

Spełnia IEC61340-4-1 (kategoria DIF), zmierzona rezystancja 106 -109 Ω, Rp 106 -109 . Ładunek elektrostatyczny (test chodzenia), spełnia normy ISO6356 i EN1815.

Specjalistyczna linia akcesoriów ESD, aby zapewnić brak ładunków elektrostatycznych miejsca pracy i ochrony pracowników i wrażliwych elektryków ekwipunek. Użyj tych akcesoriów, aby połączyć pracę przy stole powierzchni, pracowników i materiału przewodzącego do wspólnego punkt uziemiający. Tworzy to równowagę między wszystkimi przedmiotami i personelem, aby zapewnić przepływ elektryczności statycznej do ziemi w a kontrolowany sposób. Do stosowania w strefach roboczych ESD do chronić elementy wrażliwe elektrostatycznie,

DO CZEGO SŁUŻĄ MATY ANTYSTATYCZNE

System ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD - Electrostatic Discharge) to zestaw urządzeń służących do ochrony sprzętu elektronicznego przed zewnętrznymi wyładowaniami elektrostatycznymi.

Jednym z ważniejszych elementów takiego systemu jest mata antystatyczna na stopy, która absorbuje ładunek elektrostatyczny i rozprasza go w macie. 
Maty antystatyczne o podwyższonej skuteczności mogą również chronić sprzęt ochronny i produkcyjny przed uszkodzeniami spowodowanymi elektrycznością statyczną.

Maty antystatyczne są wykorzystywane do wielu różnych potrzeb. Dlatego też oferujemy Państwu szeroki wybór mat antystatycznych, mat antypoślizgowych wykonanych z materiałów poliamidowych, polietylenowych i polipropylenowych, które charakteryzują się doskonałą odpornością na ścieranie, przecięcia, chemikalia i wysokie temperatury.

Maty antyzmęczeniowe sprawdzają się nie tylko w miejscach, gdzie często wykonywana jest praca stojąca (magazyny, pomieszczenia z urządzeniami przemysłowymi), ale również w miejscach, gdzie ludzie stoją przez dłuższy czas (fabryki, targi, wystawy), w dyspozytorniach czy salach komputerowych. Dodatkowo nasze maty antystatyczne nie tracą funkcjonalności nawet po długim okresie użytkowania oraz nie wchłaniają wilgoci.

W obszarach produkcji przemysłowej panują specyficzne warunki pracy, wymagają one dodatkowej ochrony antystatycznej przed szkodliwym działaniem  różnych czynników, jakie występują w tego rodzaju pracach. Materiały elektryzują się pod wpływem różnych czynników takich jak: zmiana ubrania, chodzenie, pocieranie o różne materiały, materiały elektryzują się nawet podczas rozwijania się taśmy samoprzylepnej. Powoduje to przeskok elektronów z jednego materiału na drugi, w efekcie czego powstają wyładowania elektrostatyczne. A te mogą być niebezpieczne dla zdrowia pracowników i groźne w codziennej pracy – mogą spowodować zwarcie lub obniżenie jakości urządzeń lub elementów elektronicznych, a nawet ich spalenie.

Wykładziny i maty antystatyczne przemysłowe pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy na liniach montażowych, w magazynach, w halach produkcyjnych i na wielu stanowiskach pracy branży przemysłowej. Maty antystatyczne przemysłowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje wysokie ryzyko potknięć i poślizgnięć. Stosowanie mat antystatycznych na stanowiskach pracy może zapobiec powstawaniu wyładowańaelektrostatycznych.
Posiadamy maty antystatyczne podłogowe, maty antystatyczne na stoły robocze oraz akcesoria antystatyczne – sprawdzone w przemyśle, zapewniają  skuteczną ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Aby uzyskać pełny obraz korzyści płynących z używania podłogowych mat antystatycznych, trzeba wziąć pod uwagę ich dodatkowe właściwości mające bezpośredni wpływ na użytkownika. Piankowe podłoże mat antystatycznych jest gwarancją wysokiego  komfortu podczas pracy w pozycji stojącej na twardej powierzchni, co znacząco zmniejsza uczucie zmęczenia.

Stosowanie mat antystatycznych na stanowiskach pracy może zapobiec powstawaniu wyładowań elektrostatycznych.
Wykładziny i maty antystatyczne przemysłowe pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy na liniach montażowych, w magazynach, w halach produkcyjnych i na wielu stanowiskach pracy branży przemysłowej. 

Maty antystatyczne przemysłowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje wysokie ryzyko potknięć i poślizgnięć

FAQ najczęściej zadawanie pytania

Mata antystatyczna ESD – co to jest ?

Elektrostatyczne wyładowania mogą stanowić problem na niektórych stanowiskach pracy. Stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla personelu, lecz również dla elementów elektrycznych. Przedmioty takie jak krzesła, blaty, opakowania oraz podłogi mogą tworzyć ładunki elektrostatyczne, które w efekcie uwolnienia tworzą wyładowania elektrostatyczne.

Wyładowania statyczne mogą prowadzić do nieprzyjemnych wstrząsów dla pracowników, a także uszkadzać wrażliwe urządzenia. Rozwiązaniem w takim przypadku jest mata antystatyczna ESD, która wykonana jest z trwałego materiału. To zazwyczaj guma, pianka winylowa lub pianka poliuretanowa. Wszystkie te elementy posiadają właściwości antystatyczne, czyli usuwają ładunki z powierzchni maty.

1

Maty antystatyczne ESD – jakie są rodzaje ?

Najłatwiejszy podział mat antystatycznych ESD wynika z miejsc ich rozkładania:

  • Maty antystatyczne ESD podłogowe – stosuje się je, jak sama nazwa wskazuje na podłogi. Wykonywane są najczęściej z gumy, pianki winylowej lub poliuretanowej, a także PVC z pianką;
  • Maty antystatyczne ESD na stoły – służą do pokrycia blatów warsztatowych, na których umieszczony jest sprzęt lub wykorzystywany do pracy przez człowieka.
1

Mata antystatyczna esd - jakie są akcesoria do mat esd ?

Dodatkowymi elementami, które służą do uzupełnienia działania mat antystatycznych są specjalistyczne akcesoria ESD, np.: uziemienia stopy, opaski nadgarstkowe, czy przewody uziemiające oraz wtyczki.

1

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło