Maty legowiskowe

Maty legowiskowe zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ryzyko urazów stawów i racic, co w dużej mierze wpływa na wzrost wydajności. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, służą jako doskonałe podłoże izolacyjne oraz obniżają koszty hodowli. Zastosowanie mat gumowych ułatwia utrzymanie czystości, co (w przypadku krów) bezpośrednio przekłada się na dobrostan bydła i jakość pozyskiwanego mleka.

Maty legowiskowe dla krów i zwierząt hodowlanych sklep największy wybór

Aktywne filtry

Maty legowiskowe cieszą się dużym uznaniem nie tylko w zakładach produkcyjnych oraz przestrzeniach publicznych, ale także wśród rolników.

W stajniach gumowe sorbenty hodowlane znajdują zastosowanie w chowie bydła, zapewniając zwierzętom komfort i wysokiej jakości warunki utrzymania.

Maty legowiskowe powstały z myślą o zachowaniu prawidłowych cech leżenia zwierząt trzymanych na terenie nowoczesnych obór. Warto dodać, iż przez wzgląd na tryb życia krów jest to dosyć istotne, gdyż bydło mleczne spędza w stanie spoczynku nawet 14 godzin w ciągu dnia.

Stosowanie specjalnych mat w krowich boksach legowiskowych bezpośrednio wpływa na produkcje mleka, ponieważ zwierzęta potrzebują suchych
i antypoślizgowych przestrzeni, aby móc się rozwijać. Maty legowiskowe przyczyniają się do ochrony zwierzęcych stawów oraz odciążenia racic w okresie chowu bydła. Niwelują też prawdopodobieństwo wystąpienia bezpłodności wśród zwierząt.

Innymi zaletami mat legowiskowych w wolnostanowiskowym systemie utrzymania zwierząt jest zredukowanie zużycia ściółki średnio o 80 %.
Maty legowiskowe są bowiem materiałem trudno chłonnym. oraz wysoce odpornym na fekalia oraz inne wycieki. Dodatkowo wyjątkowo łatwo utrzymuje się je w czystości, a dzięki niskiemu poziomowi ścieralności materiału, guma jest w stanie wytrzymać w stanie eksploatacji nawet 10 lat.

Maty legowiskowe do obory uwięziowej - jakie dobrać ?

Czy komfort krowy jest dla Ciebie ważny? Każdy hodowca wie, że odpowiednie wyposażenie może decydować o sukcesie lub porażce.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku obór uwięzionych, gdzie urazy stawów przednich i tylnych kończyn u krów mogą wynikać z dyskomfortu podczas odpoczynku, co może prowadzić do wielu komplikacji związanych ze złym apetytem krów, a w konsekwencji do obniżenia wydajności lub efektywności rozrodu.

Na szczęście można rozwiązać ten problem stosując maty w oborach uwięzionych, które charakteryzują się zwiększoną elastycznością i doskonałą miękkością. Ten rodzaj mat okazał się skuteczny, ponieważ komfort krów ma bezpośredni wpływ na rentowność produkcji.

Maty legowiskowe z rolki są świetnym rozwiązaniem dla wnętrza Twojej stajni. Nie musisz dostosowywać swoich projektów do rozmiarów istniejących na rynku mat. Ponieważ przy planowaniu, zwłaszcza miejsc do spania, nie musimy dostosowywać naszych projektów do rozmiarów istniejących na rynku mat. Wygodnym rozwiązaniem w wielu przypadkach są maty legowiskowe z rolki, które nie ograniczają długości łóżka i mają dokładnie takie same właściwości fizyczne jak maty w formatkach. Ogranicza nas jedynie szerokość rolki.

Maty legowiskowe w rolkach zmniejszają ryzyko urazów stawów i kopyt, a nachylenie tylnej części maty ułatwia odprowadzanie płynów.

Chcesz dla swoich krów tego co najlepsze. Wiecie, że będą one w stanie produkować najwięcej mleka i rozwijać się tylko wtedy, gdy będą szczęśliwe, bezpieczne i wygodne.

Kluczem do ich komfortu jest odpowiednia podłoga w oborze. Maty legowiskowe gumowe są najlepszym rozwiązaniem z wielu powodów: Są odporne na ciecze, mają antypoślizgową powierzchnię, a dzięki swojej elastyczności stanowią miękką, ale stabilną podstawę.

Ale może to wszystko już wiesz. To, co naprawdę chcesz wiedzieć, to w jaki sposób gumowe maty pomagają Twoim krowom podczas odpoczynku. To prawda, że spędzają one na tym tylko kilka godzin dziennie, ale prawdą jest również, że czas odpoczynku decyduje o ilości produkowanego przez nie mleka.
Potrzebujecie mat legowiskowych dla krów mlecznych - mat, które zapewnią Waszym zwierzętom radość z odpoczynku, a tym samym radość z ciężkiej pracy dla Was!

Maty legowiskowe dla krów powinny być również wyposażone w boksy porodowe, których właściwości - w tym możliwość utrzymania wysokiego poziomu higieny - będą miały ogromne znaczenie dla Waszego stada.

Maty legowiskowe - jakie są ich zalety ?

Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w maty legowiskowe.

Wiemy jak ciężka jest praca rolnika, dlatego uważamy, że najlepiej jest zainwestować, ale zarobić w przyszłości, a przy okazji zaoszczędzić czas i straty zwierząt.

Główną zaletą stosowania mat jest zmniejszenie pracochłonności rolnika przy obsłudze legowisk oraz łatwe utrzymanie czystości zwierząt i mniejsza produkcja obornika.

Górna powierzchnia tworzy antypoślizgową strukturę, która chroni zwierzęta przed upadkiem, a tylna część ma łagodne nachylenie, które pozwala na samoistne spływanie odchodów w kierunku kanału gnojowego.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło