Maty legowiskowe

Istnieje 17 produktów.

Pokazuje 1-16 z 17 produktów

Aktywne filtry

Maty gumowe cieszą się dużym uznaniem nie tylko w zakładach produkcyjnych oraz przestrzeniach publicznych, ale także wśród rolników. W stajniach gumowe sorbenty hodowlane znajdują zastosowanie w chowie bydła, zapewniając zwierzętom komfort i wysokiej jakości warunki utrzymania.

Maty legowiskowe powstały z myślą o zachowaniu prawidłowych cech leżenia zwierząt trzymanych na terenie nowoczesnych obór. Warto dodać, iż przez wzgląd na tryb życia krów jest to dosyć istotne, gdyż bydło mleczne spędza w stanie spoczynku nawet 14 godzin w ciągu dnia.

Stosowanie specjalnych mat w krowich boksach legowiskowych bezpośrednio wpływa na produkcje mleka, ponieważ zwierzęta potrzebują suchych
i antypoślizgowych przestrzeni, aby móc się rozwijać. Maty legowiskowe przyczyniają się do ochrony zwierzęcych stawów oraz odciążenia racic w okresie chowu bydła. Niwelują też prawdopodobieństwo wystąpienia bezpłodności wśród zwierząt.

Innymi zaletami mat legowiskowych w wolnostanowiskowym systemie utrzymania zwierząt jest zredukowanie zużycia ściółki średnio o 80 %. Maty legowiskowe są bowiem materiałem trudno chłonnym. oraz wysoce odpornym na fekalia oraz inne wycieki. Dodatkowo wyjątkowo łatwo utrzymuje się je w czystości, a dzięki niskiemu poziomowi ścieralności materiału, guma jest w stanie wytrzymać w stanie eksploatacji nawet 10 lat.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć