Mata piankowa

Aktywne filtry

Dzięki swojej zdolności do zapewnienia wsparcia i zmniejszenia zmęczenia mięśni, piankowe maty przeciwzmęczeniowe są powszechnie instalowane w każdym przemysłowym środowisku pracy. Mają one szeroki zakres zastosowań, od kuchni i łazienki po biuro.

 • Kluczowe korzyści płynące z zastosowania materiału piankowego obejmują:
 • Zmniejszanie nacisku ciała na stopy dzięki amortyzującej powierzchni pianki;
 • Zmniejszenie nacisku na mięśnie i stawy dzięki dużej gęstości pianki;
 • Poprawa krążenia krwi i zapobieganie bólom nóg;
 • Eliminacja zmęczenia wynikającego z długotrwałej pracy stojącej;
 • Zmniejszenie uczucia zmęczenia i ograniczenie problemów zdrowotnych dzięki zastosowaniu pianki termoplastycznej;
 • Stymulowanie krążenia krwi i łagodzenie bólu nóg dzięki elastycznej powierzchni maty.

Dobra wiadomość jest taka, że można je dokupić później, gdyż przeznaczone są dla dzieci, które nauczyły się już samodzielnie poruszać.

Warto też pamiętać, że sama mata nie zastąpi kojca, domku do zabawy czy kołyski, ale jest dodatkowym, bezpiecznym miejscem do zabawy i odpoczynku dla dziecka. Najlepiej dla niego będzie, jeśli będzie używana na podłodze - a nie na podwyższonej powierzchni, np. na łóżku czy kanapie. Idealnymi miejscami do wykorzystania maty będą:

 • pokój dzienny - bezpośrednio na podłodze lub przed kanapą (jeśli chcemy oglądać telewizję podczas zabawy naszego dziecka),
 • sypialnia - zarówno jako mata do przewijania, jak i miejsce do odpoczynku między drzemkami lub po przebudzeniu,
 • kuchnia - wtedy mamy malucha pod ręką podczas przygotowywania posiłków, a on sam może się spokojnie bawić,
 • pokój dziecięcy - tutaj możemy położyć ją bezpośrednio przed łóżeczkiem, aby służyła jako dodatkowe zmiękczenie twardej powierzchni.

Dlaczego warto rozważyć zakup maty piankowej?

Maty piankowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego rodzica, który martwi się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Kiedy Twój maluch zaczyna raczkować, pełzać i siedzieć, próby i błędy będą częścią procesu uczenia się, zwłaszcza na samym początku. Maty piankowe są wykonane z wystarczająco twardych i stabilnych materiałów, aby nie przeszkadzały dziecku w pierwszych próbach poruszania się, ale są też wystarczająco miękkie, aby upadki nie bolały i nie stanowiły zagrożenia. Dzięki temu próby te mają mniejsze szanse zakończyć się łzami malucha i ogromnym stresem dla młodych rodziców!

Wielu rodziców ze strachu ogranicza przestrzeń ruchową swoich maluchów - trzymając je tylko na łóżku, kanapie czy materacu. Uważają, że takie miękkie podłoże będzie dla dziecka idealne i bezpieczne. Niestety, nie jest to prawdą, ponieważ dziecko uczące się raczkować lub chodzić potrzebuje stabilnego i twardego podłoża do nauki.

Mata piankowa dla dzieci to bardzo popularny wybór dla najmłodszych. Warto jednak zaopatrzyć się w produkt o odpowiedniej jakości i składzie materiałów.

Maty piankowe to świetny wybór do kształtowania przestrzeni do zabawy dla dziecka. Są wygodne, miękkie i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas zabawy. Dodatkowo można je łatwo złożyć, dopasować do kształtu pomieszczenia i spakować w razie odwiedzin znajomych czy podróży. Przy wyborze takich mat warto jednak zwrócić uwagę na ich jakość, bo niestety na rynku jest wiele tańszych produktów, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Najważniejszym składnikiem, którego należy unikać przy zakupie mat piankowych jest formamid. Substancja ta może powodować różne dolegliwości i choroby. Warto więc przyjrzeć się certyfikatom naszej maty i miejscu jej produkcji, a także sprawdzić, czy została wykonana z naturalnych materiałów i nie zawiera BPA, PVC czy ftalanów.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć