Maty antystatyczne ESD

Maty antystatyczne ESD są gwarancją prawidłowego funkcjonowania wielu zakładów, gdzie przypadkowy ładunek magnetyczny może uszkodzić wytwarzane produkty. Dlatego też oferta sklepu opiera się na zaawansowanych i sprawdzonych technologiach oraz produktach najwyższej jakości.

Profesjonalne i różnorodne maty antystatyczne ESD, podstawą funkcjonowania wielu firm.

Istnieje 17 produktów.

Pokazuje 1-16 z 17 produktów

Aktywne filtry

Szokujące statystyki mat ESD

Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania antystatyczne w środowiskach przemysłowych i komercyjnych.

Co to jest mata antystatyczna ESD ?

Mata esd ochronna przed wyładowaniami elektrostatycznymi ESD - neutralizuje nagromadzony na powierzchni ładunek elektryczny

Elektryczność statyczna jest wszędzie, zwłaszcza zimą, kiedy powietrze staje się bardziej suche. W wielu obiektach ludzie są jednym z głównych generatorów elektryczności statycznej. Prosta czynność chodzenia lub nawet siedzenia na niektórych typach stołków może generować kilka tysięcy woltów na ludzkim ciele.

Nagromadzenie ładunków statycznych jest zwykle niezauważalne, dopóki nie zostanie rozładowane, znane jako wyładowanie elektrostatyczne (ESD). Po zwolnieniu pracownicy mogą odczuwać ekstremalny szok. Jeśli wyczuwalne było wyładowanie, było to prawdopodobnie więcej niż 2000 woltów. Gdyby wyładowanie było słyszalne, mogło wynosić od 3000 do 5000 woltów. A jeśli pojawiła się niebieska iskra, szok był najprawdopodobniej większy niż 10 000 woltów. Jeśli nie są odpowiednio kontrolowane, gromadzenie się ładunków elektrostatycznych może powodować nieprzyjemne wstrząsy dla pracowników, a także niewidoczne uszkodzenia elementów elektrycznych.

Maty antystatyczne ESD to maty podłogowe oraz powierzchnie robocze, które chronią pracowników przed wstrząsami spowodowanymi elektrycznością statyczną. Zabezpieczają przed uszkodzeniami również wrażliwe urządzenia elektryczne.

W niektórych miejscach siedzenie lub chodzenie w po wybranych powierzchniach może generować nawet kilka tysięcy woltów na ciele człowieka. Zjawisko to obserwuje się szczególnie w zimę, kiedy powietrze jest bardziej suche.

Dopóki nagromadzenie statyczne nie zostanie rozładowane, nie jest zwykle zauważalne. ESD (Electro-Static-Discharge) to zjawisko wyładowania elektrostatycznego. Podobnie jak piorun, statyczna elektryczność ciągle szuka najkrótszej drogi do ziemi. Podczas wyładowania pracownik może odczuwać skrajny wstrząs, co może prowadzić do nieprzyjemnych komplikacji.

Rodzaje maty antystatyczne ESD

W naszej ofercie mat na stanowiska pracy znajdą Państwo szeroki wybór mat esd:

  • maty antystatyczne esd podłogowe
  • maty antystatyczne esd nablatowe 
  • maty antystatyczne esd wykładziny gumowe
  • maty antystatyczne esd modułowe
  • maty antystatyczne esd podłogowe do serwerowni

Kolory mat antystatycznych esd

Najpopularniejszym kolorem jest czarny i niebieski.

Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania antystatyczne w środowiskach przemysłowych i handlowych.

W wielu obiektów, ludzie są jednym z głównych generatorów elektryczność statyczna. Prosta czynność chodzenia może generować kilka tysięcy woltów na ludzkim ciele, szczególnie zimą, kiedy powietrze staje się bardziej suche. Jeśli nie kontrolowane, nagromadzenie ładunków elektrostatycznych może spowodować porażenie statyczne pracowników i niewidoczne uszkodzenia elementów elektronicznych.

Maty antystatyczne ESD 

Aby osiągnąć obszar roboczy chroniący przed wyładowaniami elektrostatycznymi, przestrzegając Norma IEC61340-5-1 lub ANSI EOS/ESD 6.1, wszystkie przewody w środowisko, w tym personel, musi być uziemione do tego samego punkt uziemienia elektrycznego, tworząc równowagę między wszystkimi elementami i personel.

Istnieje wiele produktów ESD, które pomagają ograniczyć lub wyeliminować statyczne nagromadzenie od mebli, sprzętu i obuwia po podłogę.
Wiele zarządcy obiektów uważają posadzki rozpraszające ładunki elektrostatyczne za najbardziej efektywne oznacza, aby ESD nie stało się problemem.

Podłogi gumowe ESD został nawet cytowany przez MIT Lincoln Laboratories jako posiadający najwięcej skuteczna ochrona przed ładunkami elektrostatycznymi dla każdej aplikacji i jedyna antystatyczna wytrzymały produkt, który działa niezależnie od obuwia.

Mata esd rozpraszająca ładunki elektrostatyczne ma zakres rezystancji elektrycznej 106  – 109

mierzone w omach. Ładunki będą spływać na ziemię wolniej i szybciej nieco bardziej kontrolowany sposób niż w przypadku materiałów przewodzących. Supermaty  oferuje również pełną gamę akcesoriów ESD, w tym przewody uziemiające, opaski na nadgarstki, podkładki pod pięty i środek do czyszczenia mat ESD.

Maty antyzmęczeniowe rozpraszające ładunki elektrostatyczne chronią przed ładunkami elektrostatycznymi

wstrząsy, zapewniając jednocześnie komfort stojącym pracownikom.

Fazowane krawędzie ze wszystkich czterech stron, aby zminimalizować ryzyko potknięcia.

Spełnia IEC61340-4-1 (kategoria DIF), zmierzona rezystancja 106 -109 Ω, Rp 106 -109 . Ładunek elektrostatyczny(test chodzenia), spełnia normy ISO6356 i EN1815.

FAQ najczęściej zadawanie pytania

Mata antystatyczna ESD – co to jest ?

Elektrostatyczne wyładowania mogą stanowić problem na niektórych stanowiskach pracy. Stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla personelu, lecz również dla elementów elektrycznych. Przedmioty takie jak krzesła, blaty, opakowania oraz podłogi mogą tworzyć ładunki elektrostatyczne, które w efekcie uwolnienia tworzą wyładowania elektrostatyczne.

Wyładowania statyczne mogą prowadzić do nieprzyjemnych wstrząsów dla pracowników, a także uszkadzać wrażliwe urządzenia. Rozwiązaniem w takim przypadku jest mata antystatyczna ESD, która wykonana jest z trwałego materiału. To zazwyczaj guma, pianka winylowa lub pianka poliuretanowa. Wszystkie te elementy posiadają właściwości antystatyczne, czyli usuwają ładunki z powierzchni maty.

0

Maty antystatyczne ESD – jakie są rodzaje ?

Najłatwiejszy podział mat antystatycznych ESD wynika z miejsc ich rozkładania:

  • Maty antystatyczne ESD podłogowe – stosuje się je, jak sama nazwa wskazuje na podłogi. Wykonywane są najczęściej z gumy, pianki winylowej lub poliuretanowej, a także PVC z pianką;
  • Maty antystatyczne ESD na stoły – służą do pokrycia blatów warsztatowych, na których umieszczony jest sprzęt lub wykorzystywany do pracy przez człowieka.
0

Mata antystatyczna esd - jakie są akcesoria do mat esd ?

Dodatkowymi elementami, które służą do uzupełnienia działania mat antystatycznych są specjalistyczne akcesoria ESD, np.: uziemienia stopy, opaski nadgarstkowe, czy przewody uziemiające oraz wtyczki.

0

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć